Anasayfa / Charlotte Hornets / Charlotte Hornets – Washington Wizards İddaa Tahmini 09.11.23

Charlotte Hornets – Washington Wizards İddaa Tahmini 09.11.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Charlotte Hornets Perşembe günü saat 03:00’da Washington Wizards ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.52 olarak açıklamışken Best10 ise oranı 1.76 olarak belirlemiş.

Hornets beklendiği gibi bu sezon da konferansın vasat ekiplerinden biri olacak. Nitekim son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ve toplamda da 2 galibiyette kaldılar. Son olarak 6 Kasım’da konuk oldukları Batı’nın güçlü ekiplerinden Doncic liderliğindeki Dallas karşısında aslında beklenenden iyi direnmişler ama 124-118’lik skorla kaybetmekten kurtulamamışlardı. O maçta Ball’un 30 sayı, 10 ribaund, 13 asistlik triple-double performansı yeterli olmamıştı. Hayward 20 sayı, 4 ribaund, 8 asist, Washington 20 sayı, 4 ribaund ve Williams 19 sayı, 10 ribaund ile direnen diğer isimler olmuşlardı. O maçta olduğu gibi yine Rozier’den faydalanamayacaklar. 

Wizards ise sezonun başındali performansla konferansın en zayıf halkası konumunda. Son 4 maçlarını üst üste kaybettiler ve toplamda da 6 maçın ardından sadece 1 galibiyette kaldılar. Son olarak konferansın güçlü ekiplerinden Sixers’a konuk olmuşlar ve savunmada tam anlamıyla sınıfta kalarak 146-128 gibi farklı bir skorla hezimete uğramaktan kurtulamamışlardı. O maçta Kuzma 28 sayı, 6 ribaund, Poole 23 sayı, 6 asist ve Avdija 16 sayı, 5 ribaund, 6 asist ile direnen başlıca isimlerdi. Eksik ya da sakat oyuncuları bulunmuyor.

Konferansın alt sıralarını yakından ilgilendiren bir maç olacak. Belli ki bu iki takım sezonun sonunda alt sıralarda yer almamak, belki de play-in potasına girebilmek için birbirlerine direkt rakip olacaklar. Bu nedenle de birbirlerine kuracakları üstünlük kritik olabilir. Charlotte her ne kadar Rozier’den yoksun olsa da Ball, Washington, Williams, Hayward gibi silahlarla Washington’a nazaran daha derli toplu, daha kaliteli bir takım. Ev sahibi avantajı ile beraber hata yapmayacaklarını düşünüyorum. Yine de handikap riskine girmeyeceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.52
Best10 Oranı: MS 1 – 1.76
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …