Güncel
Anasayfa / NBA / Chicago Bulls – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 09.08.21

Chicago Bulls – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 09.08.21

NBA Yaz Ligi’nde salı akşamı 22:00’da Chicago Bulls ile New Orleans Pelicans Las Vegas MGM Resorts’da karşı karşıya gelecek. İddaa bu karşılaşmada Pelicans lehine +4.5 sayılık handikap belirlemiş. Bets10 ise henüz oranları netleştirmedi.

Chicago Bulls sezon ortasında kadrosuna all-star pivot Nikola Vucevic’i kattığı için bu yılki ilk tur seçim hakkını Orlando Magic’e devretmişti. NBA draftinde ikinci tur otuz sekizinci sıradan oyun kurucu Ayo Dosunmu’yu seçtiler. Dosunmu çok yönlü bir gard ve oyunun her iki alanında da takıma katkı verebilecek kapasitede bir oyuncu. Bunun yanında geçtiğimiz yılın çaylağı Patrick Williams yanı sıra Jerome Robinson ve Omari Spellman kadroda yer alan deneyimli isimler.

New Orleans Pelicans ise yaz döneminde Eric Bledsoe ve Steven Adams’ı takas edip maaş bütçesinde hatırı sayılır yer açmasına karşın Zion Williamson’ın çevresine iyi bir kadro kuramadı. NBA draftinde gard forvet Trey Murphy ve Herbert Jones’u seçtiler. Murphy doğal bir şutör. Yayın gerisinden geçtiğimiz sezon %43.3 ile isabet buldu. Herbert Jones ise NBA’e hazır bir fiziğe sahip ve daha çok savunmasıyla ön plana çıkan bir isim. Bunun yanında Kira Lewis Jr, Didi Louzado ve Naji Marshall kadroda geçtiğimiz sezon rotasyonda yer alan tecrübeli oyuncular olarak öne çıkıyor.  

New Orleans Pelicans’ın geçen sezon ana sorunu savunma devamlılığı ve şutör yokluğundan dolayı hücumda yaşadıkları alan paylaşımı sorunuydu. Rakipleri Bulls’a oranla potansiyel olarak daha iyi bir kadroyla buraya geldiklerini düşünüyorum. Geçtiğimiz sezon kendini tam olarak kanıtlayamayan Kira Lewis Jr için Yaz Ligi önemli bir fırsat. Hele hele takımın as oyun kurucusu Lonzo Ball’ın takımdan ayrıldığı düşünüldüğünde. Bu yüzden Pelicans lehine açılan handikaba güveniyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (h:+4.5) – 1.44

Bets10 Oranı: –

Güven Endeksi: 7Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 18.08.21

NBA Yaz Ligi mücadelesinde Golden State Warriors Çarşamba saat 02:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. …