Anasayfa / NBA / Cleveland Cavaliers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 16.01.23

Cleveland Cavaliers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 16.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, pazartesi gece saat 23:00’te New Orleans Pelicans ile Rocket Mortgage Fieldhouse’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını konuk takım lehine 5.5 olarak belirlemiş. 

5 maçlık deplasman serüveninin sonunda iç sahaya dönecek olan Cleveland Cavaliers bu süreci 2 galibiyet 3 mağlubiyetle tamamladı. Denver, Utah ve Minnesota karşısında mağlup olan ekipte Ricky Rubio’nun takıma geri döndüğünü gördük. Tabi şu an için çok kısıtlı süre alan İspanyol gardın zamanla daha fazla süre almasını ve takım içinde etkili bir rol almasını bekliyorum. Şu sıralar takım hâlinde iyi oynasalar da kenardan gelen Caris LeVert’dan istikrarlı bir katkıya fazlasıyla ihtiyaç duyuyorlar.

New Orleans Pelicans da rakibine benzer bir şekilde son dört maçını deplasmanda oynadı. Bu maçların ikisini kazanan ekip Boston ve Dallas gibi nispeten daha güçlü olan iki ekibe karşı mağlup olmaktan kurtulamadı. Brandon Ingram’ın dönüş süresinin beklenilenden daha uzun sürmesiyle birlikte bu maçta da problem yaşamalarını bekliyorum. McCollum bu süreçte 25 sayı barajını sürekli geçse de bu durum genellikle galibiyet için yeterli olmuyor.

Son süreçte form grafiğinde düşüş görülen Cleveland Cavaliers’ın bu sezon en iyi iç saha takımlarından birisi olmaya devam ediyor. İç sahada 18-4’lük bir dereceye sahip olan ekip bu sayede 5. sırada kalmaya devam ediyor. Doğuda 2 ve 5. sıra arasındaki 4 takımın da 27 galibiyeti olduğu için bu maç onlar adına biraz daha önem kazanmış durumda. Bu gece de önemli eksikleri bulunan New Orleans’a karşı daha iyi bir oyun sergileyerek galip gelmelerini bekliyorum.

Eksikler:

Cleveland: Dean Wade
New Orleans: Herbert Jones (gtd), Brandon Ingram, Zion Williamson

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.50
intobet Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors İddaa Tahmini 31.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Oklahoma City Thunder, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 04:00’te Golden State Warriors …