Güncel
Anasayfa / Darüşşafaka Lassa / Darüşşafaka Lassa – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 30.03.24

Darüşşafaka Lassa – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 30.03.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 25. hafta mücadelesinde Darüşşafaka Lassa Cumartesi günü saat 15:30’da Yukatel Merkezefendi Belediyesi ile karşılaşacak. Bets10 toplam sayı limitini 167.5 olarak açıklamışken İddaa ise henüz oran açmamış. 

Daçka son 2 maçını üst üste kazanrak sezonun bu kritik döneminde bir çıkış yakalamayı başardı, bu sayede de 12 galibiyete ulaştılar ve play-off yarışında biz de varız dediler. Son 3 maçlarına baktığımızda da sonuçlardan bağımsız olarak ortak noktanın yüksek tempo ve hücum odaklı basketbol olduğunu söyleyebiliriz, o maçlarda bize sırasıyla 173, 186 ve 173 sayı izletmişlerdi. Evlerindeki son maçlarında yabancısız oynayan, zayıf Samsunspor’u 108-78 gibi dominant bir skorla geçmişlerdi.

Merkezefendi ise üst üste 3 maçını kaybettikten sonra son sınavında konuk ettiği güçlü rakiplerden Telekom’u etkili bir hücum performansı sayesinde farklı geçmiş, düşme hattından bir galibiyette olsa uzaklaşarak biraz olsun rahatlamıştı. Deplasman karnelerine baktığımızda ise son 4 maçlarından 3 tanesinde hücum odaklı basketbol hakimdi, bize sırasıyla 189, 175, 170 sayı izletmişlerdi. Geçen hafta ise belirttiğim gibi konuk ettikleri Telekom’u 95-81’lik skorla geçmişlerdi. 

Kağıt üstünde özellikle yerli oyuncuların kalite farkıyla Daçka bir adım önde diyebiliriz kendi sahasında olmasının da avantajıyla. Ama düşme hattı ile arasındaki mesafeyi korumaya çalışan Merkezefendi’nin de kolay pes etmeyeceğini söyleyebiliriz, ne kadar direnebileceklerini kestirmek güç ve bu nedenle de handikap riskine girmeyeceğim. Diğer yandan iki takımın da son dönemde savunmayı arka plana atarak tempolu ve hücum odaklı bir basketbol oynadıklarını biliyoruz. Bu maçta da farklı bir senaryo beklemiyorum. 

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: ÜST (167.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İtalya Serie A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Pesaro – Pistoia İddaa Tahmini 13.04.24

İtalya Lega Basket Serie A 27. hafta mücadelesinde Pesaro Cumartesi günü saat 21:30’da Pistoia ile …