Anasayfa / Cremona / Derthona Tortona – Cremona İddaa Tahmini 30.03.24

Derthona Tortona – Cremona İddaa Tahmini 30.03.24

İtalya Lega Basket Serie A 25. hafta mücadelesinde Derthona Tortona Cumartesi günü saat 20:00’da Cremona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Tortona son dönemde çıkışa geçen ekiplerden birisi, 3 maçtan ikisini kazandılar ve bu sayede de 12 galibiyete ulaştılar, kendilerine 8. sırada play-off potasında yer buldular. Diğer yandan evlerinde de güzel bir seri yakalamış durumdalar, son 6 maçlarının tamamını kazandılara burada taraftarlarının önünde. SOn olarak 24 Mart’ta konuk ettikleri Varese’yi 7 sayı farkla yenmişlerdi. O maçta Obasohan 16 sayı, 6 ribaund, Baldaso 14 sayı, Kamagate 13 sayı, 5 ribaund ve Strautins 11 sayı, 4 ribaund ile getiren isimlerdi.

Cremona ise ligin vasat ekiplerinden birisi. Son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler ve bu nedenle de 10 galibiyette kaldılar. Düşme hattından 3 adım uzakta oldukları için kafaları rahat, play-off yarışından ise 2 adım uzakta olduklarını belirtelim. Deplasman karneleri ise sıkıntılı, son 6 maçlarının tamamını kaybettiler evden uzakta. Son olarak alt sıra ekiplerinden Treviso’ya 7 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. 

İki takım arasında bir kalite ve tecrübe farkı var. Tortona her alanda rakibinden üstün bir takım ki play-off yarışında da kritik bir döneme girdiklerini belirtelim. Dolayısıyla evlerinde ekstra motivasyonla oynuyorlar. Bu maçta da Obasohan, Baldaso, Kamagate, Strautins gibi silahların liderliğinde düşme hattıyla ya da play-off ile pek bir ilgisi kalmayan rakiplerini buradan elleri boş göndereceklerini, bunu yaparken de handikapı geçebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.50
intobet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.77
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …