Güncel
Anasayfa / İddaa Tahminleri / Palencia – Tenerife İddaa Tahmini 30.03.24

Palencia – Tenerife İddaa Tahmini 30.03.24

İspanya Liga Endesa 27. hafta mücadelesinde Palencia Cumartesi günü saat 20:00’da Tenerife ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 7.5 handikap belirlemişlerdi. 

Palencia ligin düşme adaylarından birisi, son 2 maçlarını üst üste kaybettiler ve 5 galibiyette kaldılar. Artık kalan 8 maçın tamamı onlar adına final niteliğinde geçecek çünkü buradan çıkabilmek için en yakın rakipleriyle 2 galibiyet fark var aralarında. Diğer yandan evlerinde etkili oynadıklarını biliyoruz son dönemde. Burada Granca ve Andorra’yı yendikten sonra 24 Mart’ta ise konuk ettikleri lider Real’e direnseler de sonunu getirememişler ve 8 sayı fark yemişlerdi. 

Tenerife ise son dönemin formda ekiplerinden birisi. BCL’de haftaiçi temsilcimiz Tofaş ile çeyrek final serisine başlayacaklar. Ligde ise son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de 16 galibiyete ulaştılar ve ilk 4 sıra için şanslarını sürdürdüler. Ancak deplasman karnelerinin iyi olmadığını belirtelim, iki kulvardaki son 3 deplasman maçlarından ikisinde lider Real’e 2 sayı ve Peristeri’ye ise 8 sayı farkla kaybetmekten kurtulamamışlardı.

Elbette kağıt üstünde Tenerife maçın favorisi. Guy, Huertas, Shermadini gibi silahlarla deplasmanda da olsalar galibiyete yakın olaran taraflar. Ancak Palencia özellikle evindeki her maçı final olarak gören, adeta saldıran çok agresif oynayan bir takım. Nitekim burada Granca’yı devirmişler, Real’e de çok iyi direnmişlerdi. Son dönemde kazandığı maçlarda da net galibiyetler alamayan Tenerife’yi zorlayacaklarını, direneceklerini ve en azından handikapı koruyabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+7.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 1 (+7.5) – 1.65
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Bilbao İddaa Tahmini 13.04.24

İspanya Liga Endesa 29. hafta mücadelesinde Tenerife Cumartesi günü saat 21:45’de Bilbao ile karşılaşacak. Hem …