Anasayfa / Derthona Tortona / Derthona Tortona – Trieste İddaa Tahmini 01.05.22

Derthona Tortona – Trieste İddaa Tahmini 01.05.22

İtalya Lega Basket Serie A 29. hafta mücadelesinde Derthona Tortona Pazar saat 21:45’de Trieste ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 2.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 3.5 olarak açıklamış.

Ligin yeni takımlarından Tortona beklentilerin üstünde bir sezon geçirdi, 28 maçtan 15 tanesini kazandılar ve kendilerine 5. sırada yer buldular ki hedefledikleri 4. sıra yani play-off’da saha avantajı için sadece 1 adım gerisindeler Venezia’nın. Dolayısıyla kalan 2 maçlarındaki motivasyonları bu olacak. Evlerindeki son 2 maçlarını kazanırken Brescia’yı 7 ve Varese’yi 5 sayı farkla geçmişlerdi. Geçen hafta ise son şampiyon Bologna’ya konuk olmuşlar ve fazla varlık gösteremeden 18 sayı farkla hezimete uğramışlardı. O maçta Daum 22 sayı, 7 ribaund, Sanders 14 sayı ve Macura 13 sayı ile ayakta kalabilen yegane isimlerdi.

Trieste ise 28 maçtan 13 tanesini kazandı ve halen play-off yarışının içindeler. Kalana 2 maçlarında Reggio Emilia, Pesaro, Brindisi ve Varese ile beraber 7 ile 8. sıradan birinde yer alıp play-off bileti kapmaya çalışacaklar. Son 2 deplasman maçlarında denk rakiplerinden biri olan Varese’yi 16 sayı farkla rahat geçerken bir diğer denk rakipleri Brindisi’ye ise 9 sayı farkla yenilmişlerdi 24 Nisan’daki son maçta. 

İki takım arasında aslında kağıt üstünde öyle ciddi farklar yok. Ama son haftalarda özellikle evindeki perfromansıyla daha dikkat çeken, daha iyi basketbol oynayan taraf kuşkusuz Tortona. Play-off biletini garantilemenin yanı sıra 4. sıra için savaşmaya devam ediyorlar. Trieste ise play-off şansı devam ediyor olsa da deplasmanlarda zorlanan bir takım. Burada da güçlü ve formda rakipleri karşısında pek şansları olacağını düşünmüyorum. Tortona’nın evinde taraftaları önünde hata yapmayacağını ve düşük handikapı geçerek kazanacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.44
Rexbet Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.73
Güven Endeksi: 3Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Auckland Tuatara – Bay Hawks İddaa Tahmini 18.05.22

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Auckland Tuatara Çarşamba saat 10:30’da Bay Hawks ile karşılaşacak. İddaa ev …