Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Embiid, Tarik Black Yüzünden Emeklilikten Dönmüş!

Embiid, Tarik Black Yüzünden Emeklilikten Dönmüş!

Joel Embiid üniversitede Tarik Black’in yaşattığı kötü bir tecrübe yüzünden emekliliği düşündüğünü ilk kez anlattı.

Philadelphia 76ers yıldzı Joel Embiid, Players’ Tribune‘a yazdığı özel bir yazıyla NBA’e uzanan öyküsünü kendi gözünden yazdı. “It’s Story Time” yani “Şimdi Hikaye Zamanı” başlıklı yazıda Embiid kariyerinin başında önümüzdeki sezon Maccabi Tel Aviv forması giyecek olan Tarick Black yüzünden basketbolu bırakmayı düşündüğünü ilk kez açıkladı.

NCAA’deki takımı Kansas Jayhawks’ta Black’le takım arkadaşı olan Embiid takımla ilk antrenman maçında Black’in kendisi üzerinden yaptığı smaç yüzünden Kamerun’a dönüp basketbolu bırakmayı düşündüğünü şöyle anlattı:

Kansas’taki ilk antrenman maçımda Tarik Black üzerimden öyle sert bir smaç vurdu ki neredeyse basketbolu bırakacaktım. O smaç yüzünden Kamerun’a dönüş bileti baktım. O son yılında, yetişkin bir adamdı. Ben neler olduğundan habersizdim. Kendi ribaundunu aldı, öyle sert bir smaç vurdu ki üzerimden her şey yavaş çekime girdi. Topu smaçla kafama vurdu, gerçekten. Ama en kötü kısmı bu değil. Bu sırada Kansas kadın basketbol takımının tamamı antrenman maçını izliyordu. Bütün salon bana gülüyordu. Çılgıncaydı. Olaydan hemen sonra Bill Self’in ofisine gittim, “Burada devam edemem. Gönder beni, bu adamlarla beraber oynayamam dedim.

Kaynak: EurohoopsHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …