Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Estonya – Polonya İddaa Tahmini 25.02.22

Estonya – Polonya İddaa Tahmini 25.02.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri D grubu 3. maçında Estonya Cuma saat 20:00’da Polonya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 4.5 handikap açıklamışken Rexbet ise handikapı 6.5 olarak belirlemiş.

Estonya ilk 2 maçında önce Almanya’yı deplasmanda sürpriz iekilde 66-69 ile yenerken son maçta ise güçlü rakibi İsrail’e kendi sahalarında 69-79’luk skorla farklı kaybetmişlerdi. İlk 2 maçta takımın öne çıkan isimleri tecrübeli Vene, genç guard Kullamae ve Treier olmuşlardı. Bu 2. pencerede ise koç Toijala’nın elinde Kullamae olmayacak ama Kitsing, Nurger, Joesaar, Dorbek, Kotsar ve Vene ile Treier var. Özetle ilk pencerey göre daha iyi bir kadroları var.

Polonya ise ilk 2 maçını kaybetti. Önce deplasmanda İsrail’e 69-61 sonra da içerde Almanya’ya 69-72 ile kaybetmişler, aslında 2 maçta da iyi direnmişlerdi. Artık bir reaksiyon göstermeleri ve grupta ilk 3 yarışında yer alabilmek için kazanmaları gerekiyor. İlk penceredeki 2 maçta Balcerowski, Schenk ve Garbacz öne çıkmışlardı. Bu pencerede ise koç Milicic’in elinde o üç ismin yanı sıra Zyskowski, Sokolowski, Michalak ve Dziewa da yer alacak. 

Estonya son dönemde Avrupa basketbolunun yükselen ülkelerinden biri. Gruptaki ilk pencerede de Almanya’yı yenerek bunu göstermişlerdi zaten. Bu maçta ise daha iyi bir kadroları var ellerinde. Özellikle pota altında Kitsing, Kotsar ve Vene gibi isimlerle Polonya’ya üstünlük kurabileceklerini, en azından burada direneceklerini düşünüyorum. Evlerinde oynamanın avantajını da kullanarak kolay pes etmeceklerini, kaybetseler de handikapta kalabileceklerini tahmin ediyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (+4.5) – 1.50
Rexbet Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.69
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

İtalya – Fransa İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında İtalya Cuma günü saat 21:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti …