Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Hırvatistan – İsveç İddaa Tahmini 25.02.22

Hırvatistan – İsveç İddaa Tahmini 25.02.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri C grubu 3. maçında Hırvatistan Cuma saat 20:30’da İsveç ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.48 olarak açıklamışken Bets10 ise oranı 1.62 olarak belirlemiş.

Hırvatistan son yıllarda milli takımlar düzeyinde ciddi bir düşüş içerisinde. Bu ele grubundaki ilk 2 maçlarını da kaybederek bu düşüşün devam ettiğini gösterdiler. Önce içerde iyi direnseler de Slovenya’ya 74-76 ile kaybetmişler, sonra deplasmanda yine çekişmeli geçen bir maç sonucunda Finlandiya’ya 77-71 ile kaybetmişlerdi. İlk 3 yarışındaki iddialarını sürdürebilmek adına artık reaksiyon gösterip kazanmaları gerekiyor. İlk pencerede Bundovic, Brankovic, Prkacin üçlüsü öne çıkmışlardı. Yeni koç Mulaomerovic’in liderliğinde bu maçta Kruslin, Zubcic, Sakic, Ramljak ve Sakic gibi önemli isimler de kadrolarında yer alacak. 

İsveç ise ilk mçaında denk rakibi Finlandiya’yı konuk etmiş ve 72-62 ile kazanarak iyi bir başlangıç yapmıştı. İkinci mçata ise deplasmanda Slovenya’ya direnseler de 94-89 ile kaybetmişlerdi. İlk pencerenin öne çıkan isimleri Hakanson, Czerapowicz, Birgander üçlüsü bu maçta da koç Degernas’ın en önemli kozları olacak ki Borg, Spires, Gaddefors, Pantzar, Lofberg ve Jerebko gibi onları destekleyecek değerli parçalara da sahipler. 

Hırvatistan eski gücünde olmasa da halen Avrupa’nın basketbol ekolüne sahip önemli ülkelerinden biri. Yeni koç Mulaomerovic’in de takıma olumlu bir hava getireceğini, tecrübeli isimler Zubcic ve Sakic liderliğinde artık evlerindeki bu maçta hata yapmayacaklarını, ilk galibiyetlerini alarak ilk 3 sıra yarışına dahil olacaklarını düşünüyorum. Ancak İsveç’in de kolay lokma olmadığını biliyoruz, Hakanson liderliğinde direneceklerdir, bu nedenle de handikap riskine girmeden direkt Hırvatistan galibiyetine yöneleceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.48
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.62
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Vaqueros de Bayamon – San German İddaa Tahmini 19.08.22

Porto Riko Ligi final serisi 5. maçında Vaqueros de Bayamon Cuma günü saat 03:00’da San …