Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – Valencia İddaa Tahmini 17.11.23

FC Barcelona – Valencia İddaa Tahmini 17.11.23

Turkish Airlines Euroleague 9. hafta mücadelesinde FC Barcelona Cuma günü saat 22:30’da Valencia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Barça koç Grimau gibi çaylak bir koça takımı emanet etmiş olsa da kurulan kaliteli kadro ve tecrübeli oyuncularla yine çıtayı yüksek tutmuştu, bunun da altını şuana kadar doldurdular. 8 maçtan topladıkları 6 galibiyetle zirve takiplerini sürdürüyorlar. Ayrıca bu sezon burada Palau’daki 4 maçı da kazandıklarını, bu maçlarda rakiplere ortalamada tam 17 sayı farkla üstünlük kurduklarının da altını net olarak çizelim! Son olarak Kızıl Yıldız’ı 86-81 ile geçtiler. 2 gün önce çift maç haftasının ilk sınavında ise Baskonia deplasmanında soğuk bir duş almışlar, tam 23 sayı farkla kaybetmişlerdi! Bu maç öncesi önemli bir eksikleri bulunmuyor.

Valencia ise sezonun flaş takımlarından birisi, ilk 6 maçlarından 5 galibiyet çıkarmışlardı ama ardından düşüşe geçtiler ve son 2 maçlarını üst üste kaybettiler… Özellikle deplasmanlarda zorlanıyorlar, evden uzaktaki son 3 maçtan ikisinde temsilcimiz Efes’e 4 sayı ve Milano’ya ise 31 sayı farkla kaybetmişlerdi! Çift maç haftasının ilk sınavında ise evlerinde namğlup lider Real’e direnseler de sonunu getiremediler ve 3 sayı farkla kaybettiler. Harper ve Hermannsson’dan faydalamayacaklar, bu maç öncesi başka eksikleri yok. 

Barça 2 gün önce Baskonia deplasmanında tam 23 sayın farkla kaybetti ama bunun bir iş kazası olduğunu düşünüyorum ve bu hezimetten sonra onlarla, üstelik de burada Palau’da kimsenin karşılaşmak istemyeceğini söyleyebilirim. Valencia her ne kadar sezonun iyi ve dirençli basketbol oynayan ekiplerinden biri olsa da reaksiyon motivasyonu ile taraftarının karşısına çıkacak kaliteli Barça kadrosu karşısında şanslarının olabileceğini sanmıyorum… Ev sahibinin özellikle pota altında Vesely-Willy ikilisini verimli kullanarak üstünlük kuracağını, handikapı da geçerek kazanacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.46
intobet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …