Anasayfa / Alba Berlin / Partizan – Alba Berlin İddaa Tahmini 17.11.23

Partizan – Alba Berlin İddaa Tahmini 17.11.23

Turkish Airlines Euroleague 9. hafta mücadelesinde Partizan Cuma günü saat 22:45’de Alba Berlin ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 166.5 olarak açıklamışlar. 

Koç Obradovic’in öğrenciler son dönemde istedikleri sonuçları alamadılar, son 3 maçtan 2 tanesini kaybettiler ve bu nedenle de 3 galibiyette kaldılar, play-off ve hatta play-in potasıdan giderek uzaklaşıyolar… İki kulvardaki son 3 maçlarına baktığımızda ise sonuçtan bağımsız olarak bize tempolu, bol skorlu mücadeleler izlettiklerini gördük. 3 maçta da 166 sayı aşılmıştı! Son olarak çift maç haftasının ilk sınavında, 2 gün önce konuk oldukları Bayern’e atarak direnseler de savunmada yumuşak kaldıkları için 94-85 ile kaybetmişlerdi. Punter’den bu maçta da faydalamayacaklar. 

Alba ise bu sezon da yine ligin en zayıf halkalarından birisi, hatta şuanda en zayıfı. Çünkü 8 maçın ardından 2. galibiytetini alamamış, tek galibiyette kalan yegane takım konumundalar… Söylemeye gerek yok sanırım temel sıkıntıları savunma, ortalama 85 sayı görüyorlar potalarında. Evden uzakta oynadıkları son 3 Euroleague maçının tamamını kaybederken bize sırasıyla 163, 161 ve 150 sayı izletmişlerdi. Ama o düşük skorlu maç savunması ile öne çıkan Valencia karşısındaydı. Uzun süreli sakatlığı bulunan Eriksson dışında eksikleri yok.

Kağıt üstünde Partizan daha iyi bir kadroya sahip ki evlerinde oynamanın avantajı da var. Ancak son haftalarda güven vermiyorlar ve savunmaları da yumuşak kalıyor. Alba da rakibi gibi tempoyu sevenü, açık alanda koştukça coşan bir takım. Dolayısıyla bu maçta takımların savunmada birbirlerini çok zorlamayacaklarını, daha çok atanın kazanacağını düşünüyorum. Bu nedenle de öncelikli tercihim toplam baremden üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (166.5) – 1.47
intobet Oranı: ÜST (166.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Minnesota Timberwolves – Utah Jazz İddaa Tahmini 01.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Minnesota Timberwolves Cuma günü saat 04:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. Hem …