Anasayfa / FC Bayern Munich / FC Bayern Munich – Virtus Bologna İddaa Tahmini 16.09.23

FC Bayern Munich – Virtus Bologna İddaa Tahmini 16.09.23

Hazırlık Maçları kapsamında düzenlenen Magenta Sport Cup turnuvasında ev sahibi FC Bayern Munich Cumartesi günü saat 21:00’da Virtus Bologna ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Bayern koç Laso’yu göreve getirerek yeniden yapılanma sürecine girdi ve artık hedefleri play-off olacak ancak bu sezon için kurdukları kadroyu görünce bu hedef için henüz erken diyebiliriz… Winston, Cheatham, Walden, Jaramaz, Seeley takımdan ayrılan önemli isimler olurken, Francisco, Bolmaro, Edwards, Booker kadroya eklenen değerli parçalar oldular. Halihazırda kadroda bulunan Weiler-Babb, Obst, Bonga, Lucic, Gillespie, Rubit de yine öne çıkması beklenen isimler. Tabi Bonga ve Obst, Dünya şampiyonluğu sonrası izindeler, henüz kadroya gelmediler. Son hazırlık maçlarında da gördük ki henüz adaptasyon sürecinin başındalar, Real’den tam 20 sayı fark yemişler ve sadece 65 sayıda kalmışlardı. 

Bologna’da ise aslında transfer dönemi çok hareketli geçmemişti ama son günlerde fırtınalar koptu adeta kulüpte. Koç Scariolo’nun görevine son verildi ve önce yardımcı koç Diana’nın yerine geçeceği açıklanmıştı ardından hemen bir gün sonra Letonya milli takımını Dünya beşinciliğine taşıyan koç Banchi’nin göreve getirildiği açıklandı! Takımdan ayrılan önemli isimler Weems, Teodosic, Jaiteh, Ojeleye, Mannion ve Bako olurken, yerlerine eklenen isimler Jaleen Smith, Dobric, Polonara, Cacok ve Dunston olmuştu. Hali hazırda geçen sezon da kadroda olan Hackett, Cordinier, Belinelli, Shengelia ve Mickey de yine öne çıkması beklenen isimler. Lundberg ile yolların ayrılması bekleniyor. Son hazırlık maçlarında ligin yeni ekiplerinden Cremona karşısında sürprize izi vermeyerek 5 sayı farkla kazanmışlardı. 

İki takım arasında kağıt üstünde kalite anlamında ciddi farklar yok diyebiliriz. Ama Bologna’nın tecrübe konusunda net bir üstünlüğü olduğunu söylememiz lazım. Hackett, Belinelli, Dunston, Shengelia, Mickey, Smith artık Euroleague’in değişmez isimleri arasında yer alıyorlar. Uzun yıllardır bu seviyedeler ve böyle hazırlık dönemlerinde takımlar henüz sistemlerini oturtmamışken tecrübe faktörünün kalitenin önüne geçtiğini düşünüyorum. Bologna’nın koç değişikliği ile beraber yeni bir motivasyonla Bayern karşısında bir adım önde olacağını, son maçta Real’den 20 sayı fark yemiş rakibini kazanamasa da tecrübeli isimleri ile son ana kadar zorlayabileceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.52
intobet Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.75
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …