Anasayfa / Finlandiya Milli Takımı / Finlandiya – Letonya İddaa Tahmini 28.06.24

Finlandiya – Letonya İddaa Tahmini 28.06.24

Hazırlık Maçları kapsamında Finlandiya Cuma günü saat 18:30’da Letonya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Finlandiya, Olimpiyat elemelerine hazırlanan takımlardan birisi. Şuana kadar sadece bir hazırlık maçı yaptılar, o da aslında kendilerine denk diyebileceğimiz bir rakip olan Yeni Zelanda ile oynanmıştı ve 3 gün önceki o maçı zorlansalar da tecrübeli guard Salin’in son saniye şutuyla kazanmayı başarmışlardı. Markkanen’in yokluğunda üretimde zorlandıkları o maçta 73 sayı üretirken Jantunen 20 sayuı, 16 ribaund, Valtonen 14 sayı ve Madsen 11 sayı, 5 ribaund, 4 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. 

Koç Banchi yönetimindeki Letonya ise rakibi gibi NBA patentli uzunu Porzingis’den yoksun. Ancak onların ellerindeki çok daha kaliteli. Nitekim son şampiyonada yıldız uzunlarından yoksun olmalarına rağmen ne kadar iyi işlere imza attıklarını görmüştük. Olimpiyatlara hazırlandıkları bu döneme de iyi başladılar diyebiliriz, son olarak 2 gün önce konuk ettikleri kendi sikletlerinde olmayan rakipleri Mısır’ı tam 21 sayı farkla geçerek kalitelerini ortaya koymuşlardı. 

İki takım da NBA patentli yıldız oyuncularından yoksun olacaklar. Ancak Markkanen’in varlığı Finlandiya için çok daha fazla önemli çünkü onun yokluğunda özellikle hücumda çok zorlanıyorlar, yetenek seviyeleri sınırlı. Diğer yandan Letonya ise Porzingis yokken de Zagars, Kurucs kardeşler, Grazulis, Strelnieks, Timma, Bertans kardeşler gibi değerli silahlarla etkili olan, rakiplere üstünlük kurmayı bilen, takım oyununu en verimli şekilde sergileyebilen bir ekip konumundalar. Bu maçta da kalite farkını gösterip handikapı geçerek kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.67
intobet Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.86
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

İspanya U20 – Makedonya U20 İddaa Tahmini 13.07.24

Polonya’nın Gydnia kentinde düzenlenen 2024 FIBA U20 Avrupa Şampiyonası C grubu ilk maçında İspanya Cumartesi …