Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Fransa – Çekya İddaa Tahmini 24.08.22

Fransa – Çekya İddaa Tahmini 24.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri 2. tur K grubu ilk maçında Fransa Çarşamba günü saat 21:30’da Çekya ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 13.5 handikap belirlemişken intobet ise handikapı 14.5 olarak açıklamış.

Fransa, Avrupa kıtasının en güçlü basketbol ülkelerinden biri. Evet koç Collet’nin elindeki kadroda Batum, De Colo, Ntilikina, Lauvergne, Beaubois gibi önemli isimler yok ama yine de Maledon, Fournier, Okobo, Yabusele, Gobert, Jaiteh, Poirier gibi yıldızları kadroda barındırdıklarını belirtelim ki zaten hazırlık döneminde de ne kadar dominant bir takım olduklarını gösterdiler. 4 hazırlık maçını da kazanırken son 2 maçta dişli rakiplerden İtalya’yı tam 32 ve kendi sikletlerinde olmayan Belçika’yı ise 19 sayı farkla geçmişlerdi.

Çekya ise son dönemin en iyi kadrosunu toplamıştı koç Girnzburg yönetiminde ama Almanya ile oynanan hazırlık maçında Satoransky’yi sakatlığa kurban verdiler ve Dünya Kupası elemelerinde ondan faydalanamayacaklar. Nitekim onu kaybettikleri maçta Almanya’ya 11 sayı farkla sonrasında da denk rakiplerinden İtalya karşısında 16 sayı farkla kaybetmişler ve hazırlık dönemini moralsiz, keyifsiz kapatmışlardı. Vesely, Balvin, Jelinek, Auda ve Hruban takımın öne çıkan isimleri konumundalar. 

Özellikle Çekya’da Satoransky’nin forma giyemeyecek olmasıyla beraber iki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı oluşmuş durumda. Çekya’nın uzun rotasyonu Vesely, Balvin, Auda, Peterka gibi isimlerden oluşuyor ve aslında bir çok takıma dert açacak konumdalar ama Fransa net olarak bu takımlardan biri değil. Jaiteh, Poirier, Gobert, Yabusele gibi isimlerle aksine boyalı alanda Çekya’ya üstünlük kurmalarını bekliyorum. Sert ve disiplinli savunmaları ile evlerinde oynamanın avantajını kullanarak tempoyu kontrol edip Çekya’yı çift haneli farklarla yeneceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-13.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 1 (-14.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tofaş İddaa Tahmini 04.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Tofaş …