Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İspanya – İzlanda İddaa Tahmini 24.08.22

İspanya – İzlanda İddaa Tahmini 24.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri 2. tur L grubu ilk maçında İspanya Çarşamba günü saat 22:00’da İzlanda ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 17.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 19.5 olarak açıklamış.

İspanya elbette eski gücünde değil ama halen koç Scariolo gibi kurt bir hocanın yönetiminde tecrübeli oyuncularla yeni jenerasyonun harmanlandığı iddialı bir kadroları var. Marc Gasol, Rodrgiuez, Rubio, Mirotic, Ibaka gibi önemli eksikleri var ama Hernangomez kardeşler, Llull, Rudy ve yeni devşirme Brown liderliğinde potansiyelli bir kadroya sahipler. Nitekim hazırlık döneminde Giannis’den yoksun da olsa Yunanistan’ı yenmişler ve daha iyi bir kadroya sahip olan Litvanya karşısında da çok iyi direnmişler, ilk maçı 5 sayı farkla kaybederken ikinci maçta W.Hernangomez’den yoksun olsalar da son topa kadar direnip sadece 2 farkla yenilmişlerdi. 

İzlanda ise kıtanın son dönemlerde yükselişe geçen ama alt sikletten orta siklete bile henüz çıkamamış bir ekip. Evet zaman zaman evlerinde sürpriz sonuçlara imza atabiliyorlar ki ilk tur gruplarında denk rakipleri Hollanda’yı iki kere ve evlerinde Euroleague ile NBA oyuncularından yoksun İtalya’yı son topta yenerek adlarını ikinci tura yazdırmışlardı. Koç Pedersen’in elinde yine ilk tur gruplarındaki gibi aynı kadro var ve öne çıkan isimler Fridriksson, Palsson, Hlinason olacaklar, Hermannsson sakatlığı nedeniyle kadroda yok. 

İspanya eski gücünde olmasa da halen kıtanın elit takımlarından biri. Ellerinde Hernangomez kardeşler, Rudy, Llull, Lorenzo Brown gibi İzlanda’ya göre birkaç sınıf yukarıda olan oyuncular var. Hazırlık döneminde de kendilerinden daha iyi durumda olan Yunanistan ve Litvanya karşısında iyi işlere imza atmışlardı. Şimdi kendi sikletlerinde olmayan İzlanda karşısında saha avantajını da kullanarak özellikle pota altında net bir üsütnlük kurup farklı bir galibiyete imza atmalarını, handikapı geçmelerini bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-17.5) – 1.45
Rexbet Oranı: MS 1 (-19.5) – 1.76
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tofaş İddaa Tahmini 04.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Tofaş …