Anasayfa / Basketbol Haber / Furkan Korkmaz: Kazanamasaydık Eve Dönecektik

Furkan Korkmaz: Kazanamasaydık Eve Dönecektik

Yaz Ligi’nde Philadelphia 76ers‘ın Milwaukee Bucks maçını kazanmasını sağlayan Furkan Korkmaz karşılaşmadan sonra NBA TV’nin sorularını yanıtladı.

Maçın detayları için tıklayınız.

Furkan Korkmaz, “Maç boyunca zorlandın ama en kritik anlarda sahneye çıktın. 30 saniyede 7 sayı attın. Aklından neler geçiyordu?” sorusuna, “Maç sonunda %120’nizi parkeye yansıtmalısınız. Kazanmazsak evimize dönecektik. Bugün takım olarak galibiyete ulaştık. Son iki maçımızı kazanmayı hak ettik ve galibiyetleri aldık. Bu şekilde devam etmek istiyoruz” diyerek cevap verdi.

Grup maçlarının tamamını kaybederek otuzuncu, yani son sıradan eleme aşamasına giren Sixers‘ın iki eleme maçını da kazanmasına dair soruyu Furkan, “Yaz Ligi böyle, basketbol böyle bir oyun. Maçtan önce takım arkadaşlarımızla da bunu konuştuk. Gruptaki 3 maçta galibiyet alamamıştık. Sonra eleme maçlarını kazanmamız bizim açımızdan çok önemli” sözleriyle yanıtladı.

“Yaz Ligi’ni 40 sayılık performansla açtın, burada da maçı kazandıran sayıları kaydettin. Las Vegas senin için nasıl bir tecrübe oluyor?” sorusuna genç oyuncumuz cevap verirken “Tabii ki yaptıklarımla gurur duyuyorum. Buraya geldiğimden beri takımdaki herkes çok pozitif. Bir takımız ve bir takım olarak oynuyoruz. Savaşıyoruz. Kendi açımdan konuşmam gerekirse parkede kendimi iyi hissettiğim her anda daha agresif oynamaya çalışıyorum. Önemli nokta bu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eurohoops

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Charlotte Hornets – Milwaukee Bucks iddaa Tahmini 24.01.2020

Charlotte Hornets ve Milwaukee Bucks takımları 24 Ocak 2020 Cuma günü saat 23:00’da karşı karşıya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir