Anasayfa / Galatasaray NEF / Galatasaray NEF – Manisa BBSK İddaa Tahmini 20.05.23

Galatasaray NEF – Manisa BBSK İddaa Tahmini 20.05.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 30. ve son hafta mücadelesinde Galatasaray NEF Cumartesi günü saat 15:30’da Manisa BBSK ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 168.5 olarak açıklamışlar.

Galatasaray son 3 maçtan ikisini kazanarak kritik galibiyetlere imza attı ama halen 13 galibiyette kaldıkları için play-off biletini garantileyebilmiş değiller. Bu maçı kazansalar bile Büüykçekmece ve Bahçeşehir’in de kazanmaları, biri de kazansa ikisi de kazansa, averaj hesaplarına girecekler. Kaybetmeleri durumunda ise bu rakiplerden biri bile kazansa play-off’a veda etmiş olacaklar. Dolayısıyla öncelikle hedef kazanarak diğer sonuçlara bakmak olacak. Diğer yandan son maçlara baktığımızda tempolu, yüksek skorlu mücadeleler izledik. Son 5 maçlarından 4 tanesinde 168 baremi aşılmıştı. Evlerinde oynadıkları son maçta da zayıf Konyaspor’u 100-88 ile geçmişlerdi.

Manisa ise ligde kalmayı garantileyen ama play-off şansı yok denecek kadar az olan bir takım. Dolayısıyla bu maç onlar adına prestij önemi taşıyacak desek yanlış olmaz. Kazansalar bile hem Bahçeşehir hem de Beşiktaş’ın kaybetmesi gerekecek, sonra da averaj hesaplarına girecekler. Diğer yandan onların da son dönemde bizlere tempolu, hücum odaklı bir basketbol izlettiğini biliyoruz. Galatasaray gibi onların da son 5 maçlarından 4 tanesinde 168 baremi geçilmişti. Son deplasman maçlarında ligden düşmesi garantilenmiş olan Konyaspor’u zaman zaman zorlansalar yettiği kadar oynayıp 87-91 ile geçmişlerdi. 

İki takım arasında kağıt üstünde farklar var elbette. Galatasaray’ın elinde Russell, Ennis, Caloiaro, Ristic gibi kaliteli silahlar var. Özellikle evlerinde tempo yapmayı, açık alanda oynamayı seviyorlar. Bu maçı kazanmak play-off hedefi doğrultusunda da önemli, bu nedenle de kendi basketbollarını oynamaya konsantre olacaklardır. Manisa ise play-off için çok az şansı kaldığı için formalite maçına çıkacak diyebiliriz ve bu nedenle savunmaya konsantre olmakta zorlanacaklarını tahmin ediyorum. Bunun yerine onlar da Cruz, Roberson, Tarrant gibi silahlarla tempoya ayak uydurup toplam skora katkı vererek maçı üste taşıyacaklardır diye düşünüyorum.  

İddaa Oranı: ÜST (168.5) – 1.59
intobet Oranı: ÜST (168.5) – 1.89
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Çekya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BK Opava – Decin İddaa Tahmini 28.05.23

Çekya Ligi final serisi 2. maçında BK Opava Pazar günü saat 18:10’da Decin ile karşılaşacak. …