Anasayfa / Darüşşafaka Lassa / Gaziantep – Darüşşafaka Lassa İddaa Tahmini 20.05.23

Gaziantep – Darüşşafaka Lassa İddaa Tahmini 20.05.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 30. ve son hafta mücadelesinde Gaziantep Cumartesi günü saat 15:30’da Darüşşafaka Lassa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 162.5 olarak açıklamışlar.

Gaziantep son 3 maçını üst üste kaybedince 9 galibiyette kaldı artık ligde kalma konusunda ipler kendi ellerinde değil. Rakipleri Beşiktaş aynı saatte başlayacak maçta evinde Büyükçekmece’yi yenerse ligden düşmeleri kesinleşiyor. Diğer yandan Gaziantep kaybederse kesin olarak düşüyor. Tek çareleri var kazanmak ve aynı zamanda da Beşiktaş’ın kaybetmesi! Son 3 maçlarını üst üste kaybettiler demiştik ve bu maçların ikisinde tempolu bir oyun vardı ama savunmada sınıfta kalmışlardı, bizlere sırasıyla 186 ve 188 sayı izletmişlerdi!

Daçka ise son dönemin formsuz takımlarından birisi, son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler ve ilk 4 yarışından koptular, hatta play-off dışında kalma ihtimalleri bile var, yerleri garanti değil. Kazanırlarsa diğer sonuçlardan bağımsız 6. sırada yer alacaklar, kaybederlerse iş karışıyor çünkü alttan gelen 13 galibiyetli takımların kaç tanesinin kazanacağı önemli ve girecekleri ikili ve daha fazla averaj hesaplarıyla play-off dışında bile kalabilirler… Onların da son dönemde bizlere Gaziantep gibi hücum odaklı mücadeleler izlettiklerini gördük, son 5 maçlarından 4 tanesinde de 162 baremi geçilmiş, minimum 177 sayı üretilmişti o maçlarda.

İki takım da sezonun ilk kısmında savunma odaklı basketbolları ile dikkat çekiyorlardı ama ligin boyun kısaldıkça tempolarını arttırdılar ve artık daha hücum odaklı bir basketbola yönelmiş durumdalar. Bir tarafta Miller-McIntyre, Dotson, Frankamp, diğer tarafta Starks, Doğuş, Mooney varken bu maçta da düşük tempo beklemek bence haksızlık olur. İki takım adına da mutlak kazanılması gereken bir maç ve bu nedenle de takımların son haftalarda rahat ettiği basketbolu, tempo ve hücum odaklı basketbolu tercih etmelerini bekliyorum. Bu paralelde de karşılıklı olarak 80 baremini geçerek maçı üste taşıyacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (162.5) – 1.57
intobet Oranı: ÜST (162.5) – 1.76
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Caribbean Storm Islands – Sabios de Manizales İddaa Tahmini 08.06.23

Kolombiya Ligi B grubu mücadelesinde Caribbean Storm Islands Perşembe günü saat 04:00’da Sabios de Manizales …