Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / Tofaş – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 20.05.23

Tofaş – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 20.05.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 30. ve son hafta mücadelesinde Tofaş Cumartesi günü saat 15:30’da Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 ilk yarı için misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Tofaş, koç Ene’nin göreve gelmesiyle müthiş bir çıkış yakaladı ve son 5 maçlarını üst üste kazanarak play-off biletini garantileme noktasına geldiler. 14 galibiyetleri var ve bu maçı kazanmaları durumunda da ilk 8 sırayı garantilemiş olacaklar. Kaybederlerse, rakiplerin alacağı sonuçlara göre play-off dışında kalma ihtimalleri de var. Bu nedenle de evlerinde galibiyeti arayacaklar. Evlerindeki son 2 maçta güçlü rakiplerden Efes’i ve denk rakiplerden Daçka’yı yenmeyi başarmışlardı. 

Bahçeşehir ise koç Atalay ile güzel bir hava yakaladı, son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar ve alt sıralardan kurtularak 13 galibiyete ulaştılar, play-off şansları kazansalar da kaybetseler de devam edecek. İki durumda da rakiplerin alacakları sonuçlara göre averaj hesapları ile play-off şansları belli olacak. Deplasmandaki son 3 maçlarından 2 tanesini dişli rakiplerden Galatasaray ve Karşıyaka’ya kaybettiler. Ancak daha da önemlisi yıldız uzunları Boutsiele’den faydalanamayacaklar bu maçta, hatta play-off’a kalırlarsa orada da faydalanamayacakları gelen haberler arasında.

İki takım arasında kağıt üstünde fazla fark yok diyebiliriz ama burada koca bir AMA var çünkü Boutsiele’den faydalanamayacak Bahçeşehir… Tofaş’ın play-off’u garantilemek için galibiyete ihtiyacı var, çok formdalar ve evlerinde oynayacaklar. Rakibin en önemli uzunu da yokken bu avantajı kullanacaklarını, Gray, Ennis, Doyle, Toure gibi silahların liderliğinde maça hızlı ve agresif başlayacaklarını, ilk yarıdan üstünlüğü ele alacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: İY 1 (-4.5) – 1.59
Best10 Oranı: İY 1 (-4.5) – 1.88
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …