Güncel
Anasayfa / AEK Atina / Gaziantep Alternatifini Belirledi

Gaziantep Alternatifini Belirledi

Bir taraftan NBA’de artan maaşlar diğer taraftan Çin kulüplerinin özellikle Amerikalı oyunculara verdikleri bol sıfırlı kontratlar zaten ekonomik anlamda zorlanan takımlarımızın iyice canını sıkıyor. Gaziantep de bu konudan muzdarip takımlarımızdan biri.

Takımın en önemli silahlarından biri olan Robert Carter ile yeni kontrat imzalamalarına rağmen oyuncunun Çin Ligi’ne transfer olma ihtimali doğdu. Bu nedenle de hızlıca bir alternatif arayışına girdiler ve olası ayrılığına karşı yerini tanıdık bir isimle, son olarak AEK ile FIBA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamış olan Delroy James ile doldurmak istiyorlar.

2.03 boyundaki 1987 doğumlu tecrübeli 4 numara 2016-17 sezonun ikinci bölümünde ülkemizde Best Balıkesir forması giymiş olan bir isim. Geride bıraktığımız sezon da AEK forması ile Yunanistan Ligi’nde 27 maçta 7.1 sayı %25.0 3sayı 3.7 ribaund 1.7 asist ortalamaları ile boy göstermişti. FIBA Şampiyonlar Ligi’nde ise 29 maçta 8.7 sayı 4.5 ribaund 1.6 asist ortalamaları yakalamıştı.

James daha çok alçak post etkinliği ile bilinen sert ve güçlü bir 4 numara. Dış şut tehditi var ama istikrarlı değil. Carter’a göre hücumda çok daha sıradan bir oyuncu özetle. Ribaundlarda ise savaşçı özelliği ve güçlü fiziği ile etkin bir oyuncu. Toplama baktığımızda eğer Carter gider ve James gelirse Gaziantep net olarak güç kaybeder…Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir