Anasayfa / Golden State Warriors / Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 03.05.23

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 03.05.23

NBA Batı Konferansı yarı final serisi ilk maçında Golden State Warriors Çarşamba günü saat 05:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler.

Warriors NBA’in son şampiyonu ve sezon içerisinde toparlanarak, ivmelenerek play-off’a geldi. Curry’nin sakatlığın etkisini tamamen attığınız ve play-off özel modunu açtığını da ilk turun son maçında gördük! Süper yıldız, sezonun flaş takımı Kings takımı karşısında çok zorlandıkları ve 7. maça kalan serinin kapanışını tam 50 sayı ile yaptı ve 7. maçta bunu başarabilen ilk oyuncu olarak tarihe geçmiş oldu! Thompson ve Green gibi tecrübeli isimlerin yanı sıra Poole ve Looney gibi önemli tamamlayıcı parçaları da var. Uzun süredir sakatlığı bulunan Iguodala dışında eksikleri yok. 

Gelelim Lakers cephesine. Onlar da sezonun son bölümünü çok iyi geçirdiler. Lebron’un sakat olduğu dönemde bile Davis liderliğinde önemli galibiyetler aldılar ve bu sayede play-in’e saha avantajı ile girdiler. Bunu kullanarak da Wolves’u elediler ve 7. sıradan Memphis ile eşleştiler. Genç oyunculardan kurulu dişli rakip karşısında zaman zaman zorlansalar da Lebron ile Russell liderliğinde seriyi 2-4 tamamladılar saha avantajları bulunmamasına rağmen. Eksik ya da sakat oyuncuları bulunmuyor.

İki takım play-off’da en son 1991 yılında karşı karşıya gelmişlerdi! Ama Lebron ile Warriors’ın yakın geçmişte birçok karşılaşması ve hikayesi oldu biliyorsunuz, tabi o zaman süper yıldız Doğu Konferansı’ndaydı ve bu karşılaşmalar NBA Finali’nde. Şimdi sadece Konferans Yarı Finali’nde bir kapışma olacak. Yine de Curry ve Lebron’u belki de bu seviyelerde son kez karşı karşıya izleyeceğimiz için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Her iki takım da serilerini klas şekilde ve momentum bularak bitirdiler. Warariors 7 maçlık seri oynadığı için yorgun diyebiliri ama Lakers da 6 maç oynadı ve onların ana parçaları Lebron 38 yaşında, Davis de halen sakatlık sorunları ile uğraşıyor.  Alev almış Curry liderliğindeki Warriors’un ilk maçta evinde hata yapmayacağını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.44
Hovarda Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İtalya Serie A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Virtus Bologna – Derthona Tortona İddaa Tahmini 30.05.23

İtalya Lega Basket Serie A yarı final serisi 2. maçında Virtus Bologna Salı günü saat …