Anasayfa / Golden State Warriors / Golden State Warriors – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 04.03.23 (2)

Golden State Warriors – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 04.03.23 (2)

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Golden State Warriors Cumartesi günü saat 06:00’da New Orleans Pelicans ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler. 

Warriors son dönemin formda ekiplerinden birisi. Son 4 maçlarını üst üste kazandılar ve bunu Curry olmadan yaptılar! Ayrıca burada Chase Center’da da 5 galibiyetlik bir seri yakaladıklarının altını çizelim. Son 2 iç saha maçlarında Portland’ı 18 ve Clippers’ı 24 sayı gibi ciddi farklarla geçerek tam anlamıyla istim üstünde olduklarını da göstermişlerdi. Poole ve Thompson skor yükünü çekmeye devam ederlerken Kuminga, Looney, DiVincenzo gibi farklı isimler de zaman zaman x-faktör katkısı veriyorlar. Bu maçta da Iguodala, Wiggins, Curry üçlüsünden faydalanamayacaklar yine.

Pelicans ise konferansın formsuz ekiplerinden birisi. Üst üste 4 kayıptan sonra 2 gün önceki son sınavda denk rakiplerden Portland’ı deplasmanda 11 sayı farkla geçerek biraz olsun umutlandılar. Bu 31. galibiyetleriydi ve şuan için play-in potasının içindeler, hatta direkt play-off bileti için gerekli olan 6. sıradan da sadece 2 galibiyet uzaktalar… Ancak deplasman karnelerinin iyi olmadığını, Portland galibiyeti öncesi konuk oldukları Lakers’a 18 ve Knicks’e 22, Raptors’a da 5 sayı farkla yenildiklerini belirtelim. Richardson, Zion, Alvarado ve Nance Jr.’ın sakatlıkları devam ederken, Valanciunas’ın durumu ise maç saatinde belli olacak.

Her ne kadar Warriors cephesinde Curry ve Wiggins’in eksikliği önemli bir handikap olsa da onların yokluğunda son 4 maçlarını üst üste kazandıklarını da unutmamak gerekli. Poole ile Thompson çok iyi iş çıkardılar şuana kadar ki Green ve Kuminga da ritmlerini buldular. Bu maçta da Pelicans gibi dişlerine göre bir rakip varken karşılarında yine yüksek enerjiyle ve olabildiğince geniş rotasyonla oynayıp hanelerine bir galibiyet daha yazdıracaklarını, sahalarındaki seriyi 6 maça çıkacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.43
intobet Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Cumartesi günü saat 03:00’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem …