Anasayfa / İddaa Tahminleri / Sacramento Kings – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 04.03.23 (2)

Sacramento Kings – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 04.03.23 (2)

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Sacramento Kings Cumartesi günü saat 06:00’da Los Angeles Clippers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Kings son dönemin en formda takımlarından birisi. Son 4 maçlarını üst üste kazandılar ve bu sayede de 36 galibiyete ulaşarak kendilerine 3. sırada yer buldular. Açıkçası sezon başında kimse onların bu sıralamada olmasını beklemiyordu. Evlerindeki son 2 maçlarında ise Dallas’ı uzatma sonunda 5 ve Portland’ı ise tam 17 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. 3 gün önceki son sınavlarında ise deplasmanda olmalarına rağmen play-in kovalayan Thunder’ı 6 sayı ile geçtiler. Holmes’un durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok. 

Clippers ise rakibinin aksine son dönemde form grafiği düşüşe geçen ekiplerden birisi. Son 4 maçlarını üst üste kaybettile ve 33 galibiyette kaldılar, 7. sıraya gerileyerek direkt play-off bileti kapabilecekleri ilk 6 potasından çıkmış oldular. Deplasman karnelerine baktığımızda ise Denver’a uzatma sonunda 10 ve Golden State’e hiç direnemeden tam 24 sayı farkla yenildiklerini, daha doğrusu ezildiklerini gördük… Powell, Marcus Morris ve Leonard’dan bu maçta faydalanamayacaklar, Zubac’ın durumu ise maç saatinde belli olacak. 

Kağıt üstünde denk güçler diyebileceğimiz ama son haftalardaki form grafiklerine bakınca Kings’in net olarak bir adım önde olduğu iki takımın karşılaşmasını izleyeceğiz. Özellikle Clippers’da Powell ve Leonard gibi iki önemli skor opsiyonunun bulunmayacağını da düşündüğümüzde son dönemin formda ekiplerinden, ilk 4 içindeki yerini korumak isteyen Sacramento’nun evinde favori olduğunu söyleyebiliriz. Fox’un da geri döneceği ev sahibinin Sabonis, Huerter, Barnes gibi silahları devreye sokarak handikapı geçip kazanmasını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …