Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Günün İddaa Kuponu (3) 28.08.22

Günün İddaa Kuponu (3) 28.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemelerinin Pazar programında yer alan maçlara dair en güvendiğim tahminleri sizler için seçtim, işte karşınızda Günün İddaa Kuponu. Herkese bol şanslar.

Angola – Nijerya : MS 1 – 1.74 (İddaa) & MS 1 – 1.82 (intobet)

İki takım arasında kağıt üstünde ciddi farklar yok belki ama sahada oynanan basketbol anlayışı, disiplin ve sistem anlamında Angola rakibinden birkaç adım önde. Son dönemde çok formdalar ki bu gruptaki ilk 2 maçlarında da Uganda’yı farklı geçip dişli rakiplerinden Yeşilburun’u da sadece 58 sayıda tutarak geçmeleri çok ama çok kritikti. Dünya Kupası için ortada olan 5 bilet için iddialı ve çok istekliler. Nijerya’nın dağılmaya müsait yapısını ve düşük direncini kıracaklarını, hanelerine bir galibiyet daha yazdıracaklarını düşünüyorum. 

Fildişi Sahilleri – Yeşil Burun Adaları : MS 1 & ALT (143.5) – 1.84 (İddaa) ; MS 1 & ALT (143.5) – 2.33 (intobet)

Fildişi 8’de 8 yaptı ve ilk 2 sırada yer almayı, yeni Dünya Kupası biletini garantileyecek bu maçı da kazanması durumunda. Ne kadar atlet ve sert bir takım olduklarını biliyoruz. Uganda karşısında pek ihtiyaç duymadılar ama Nijerya karşısında olduğu gibi Yeşil Burun gibi dişli bir rakip varken karşılarında yine savunma silahlarına başvuracaklardır. Yeşil Burun’un da iyi savunma yaptığını ve hücumda sınırlı bir takım olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla tercihim fanusun ev sahibi Fildişi’nin kazanarak namağlup ünvanını sürdürmesi ve bunun yanında bizlere düşük tempoda ve sert bir maç izletmeleri yönünde olacak. 

Mısır – Güney Sudan : MS 2 (+7.5) – 1.44 (İddaa) & MS 2 (+7.5) – 1.59 (intobet)

İki takım arasında elbette bir kalite ve tecrübe farkı var, Mısır her alanda rakibinden önde ve maçın da net favorisi. Ama Sudan’ın Senegal karşısında gördüğümüz üzere güçlü takımlara karşı direnebilecek yeteneği ve kalitesi var. Dolayısıyla da bu maçta Mısır adına kolay bir galibiyet beklemiyorum. Sudan’ın Deng, Omot, Lual-Acuil gibi isimlerle bu maçta da savaşacağını, pes etmeyeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla da lehlerine açılan handikapı yanıma almayı tercih ediyorum.

İddaa Oranı: 4.61
intobet Oranı: 6.74Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Günün İddaa Kuponu (1) 01.10.22

Cumartesi programının ilk kısmında Yunanistan Süper Kupa, Almanya easyCredit BBL, İspanya Liga Endesa sahnelerinde oynanacak …