Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Günün İddaa Kuponu 30.06.22

Günün İddaa Kuponu 30.06.22

Perşembe programında 2023 FIBA Dünya Kupası elemelerinde oynanacak maçlara dair en güvendiğim tahminleri sizler için seçtim, işte karşınızda Günün İddaa Kuponu. Herkese bol şanslar.

Estonya – Almanya : ALT (155.5) – 1.49 (İddaa) & ALT (154.5) – 1.69 (Bets10)

Almanya deplasmanda olmasına rağmen Schröder liderliğinde elbette maçın favorisi. Ancak Estonya’nın da ne kadar dirençli, sert ve mücadeleci bir ekip olduğunu biliyoruz. Bu nedenle handikap konusu bana biraz riskli geliyor. Bunun yanında iki takımın da genlerinde düşük tempoda oynanan yarı saha basketbolu ve savunma disiplini var. Bunu şimdiye kadar oynadıkları grup maçlarında gördük. Schröder’in takımda olması Almanya’nın skor gücünü arttıracak olsa da toplamda 160 sayılara çıkılmayacağını tahmin ediyorum. Almanya’nın 80 civarında kalması, Estonya’nın da 75 sayının altında kalmasını bekliyorum.

Yunanistan – Büyük Britanya : ALT (158.5) – 1.51 (İddaa) & ALT (157.5) – 1.73 (Bets10)

Elbette iki takım arasında net bir kalite farkı var ve Yunanistan elbette uluslararası tecrübesi çok daha yüksek oyunculardan kurulu bir ekip, sonuçta Avrupa’daki basketbol ekollerinden biri konumundalar. Britanya da onlar gibi düşük tempoda oynamayı, fiziksel ve sert basketbolu seven bir ekip. Dolayısıyla bu maçta da bizlere savunma odaklı bir performans seyrettireceklerini söylemek yanlış olmayacaktır. İki takımın son karşılaşmasında, 25 Kasım’da Britanya evinde 78-69 kazanmıştı. Bu sefer buna benzer bir skoru Yunanistan lehine bekliyor olacağım. Bu nedenle de tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

Slovenya – Hırvatistan : EvSahibi ÜST (90.5) – 1.71 (İddaa) & EvSahibi ÜST (90.5) – 1.88 (Bets10)

Her iki takım da elemelerin bu bölümüne kadar mücadele ettikleri kadrolardan çok daha güçlü kadrolarla bu maça çıkacaklar. Slovenya’da ideal kadrodan sadece Sisko ve Cancar eksik, bu maçta da koç Sekulic’in en güvendiği isimler Doncic ve G.Dragic olacak kuşkusuz ki Blazic, Z.Dragic, Hrovat, Muric, Tobek gibi isimler de onları destekleyecekler. Evlerinde ateşli taraftar desteğini de arkalarına alarak hücumda Doncic liderliğinde etkili bir performans sergilemelerini ve Hezonja ve Bogdanovic liderliğinde Hırvatistan’ın da onların temposuna uyum sağlayacağını düşünüyorum. Çekişmeli geçmesini beklediğim maçta ana tercihim Slovenya’nın 90 baremini geçmesi olacak. 

İddaa Oranı: 3.85
Best10 Oranı: 6.11Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Günün İddaa Kuponu (1) 23.07.22

Cumartesi programının ilk bölümünde 2022 FIBA Asya Kupası ve 2022 FIBA U20 Avrupa Şampiyonası sahnesinde …