Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Uruguay – Brezilya İddaa Tahmini 01.07.22

Uruguay – Brezilya İddaa Tahmini 01.07.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri B grubu 5. maçında Uruguay Cuma günü saat 02:10’da Brezilya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 7.5 olarak açıklamış.

Uruguay kıtanın yükselen basketbol ülkelerinden birisi. Bu eleme grubunda da şimdiye kadar iyi iş çıkardılar ve 4 maçlarından 3 tanesini kazanarak ilk 3 sıradaki yerlerini yani ikinci tur biletini garantilediler. Tek mağlubiyetlerini ise deplasmanda karşılaştıkları, bu maçtaki rakipleri Brezilya karşısında tam 19 sayı farkla almışlar, hiç direnememişlerdi. İlk 4 maçta takımın öne çıkan ismi Fitipaldo’ydu. Koç Magnano’nun en güvendiği isimler onunla beraber Parodi, Batista ve Granger olacak. 

Brezilya kıtanın en güçlü basketbol ülkelerinden biri. Grupta da sergiledikleri dominant performansla bunun altını bir kez daha çizdiler. İlk 4 maçlarında hata yapmadılar ve onlar da ikinci tur biletini ceplerine koydular çoktan. Bu maçlarda rakiplerine ortalamada tam 29 sayı farkla üstünlük kurduklarını belirtelim. Son olarak Kolombiya’yı konuk etmişler ve 119-73 gibi bir skorla ezip geçmişlerdi. Koç Conti’nin elinde Huertas, Luz, De Paula, Mariano, Caboclo gibi kaliteli silahlar var. 

İki takım arasında hem kadro kalitesi olarak hem de sahada oynanan basketbol seviyesi olarak net farklar var. Evet Uruguay da evinde tecrübeli isimler Batista, Fitipaldo ve Granger ile direnmeye çalışacaktır ama Brezilya’nın elinde aynı tecrübe seviyesinde isimler olduğu gibi De Paula, Mariano ve Caboclo gibi bir alt jenerasyondan gelen önemli isimler de var. İlk maçta kendi sahalarında 19 sayı farkla kazanmışlardı, şimdi deplasmanda belki o kadar rahat kazanamayacaklardır ama yine de sürprize izin vereceklerini düşünmüyorum, düşük handikapı geçerek galibiyete ulaşıp namağlup ünvanlarını sürdüreceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.49
Bets10 Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.85
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

İtalya – Fransa İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında İtalya Cuma günü saat 21:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti …