Güncel
Anasayfa / 2022 FIBA U20 Avrupa Şampiyonası / Hırvatistan – Belçika İddaa Tahmini 24.07.22

Hırvatistan – Belçika İddaa Tahmini 24.07.22

Karadağ’da düzenlenen 2022 FIBA U20 Avrupa Şampiyonası 7.lik maçında Hırvatistan Pazar günü saat 19:15’de Belçika ile karşılaşacak. Hem Rexbet hem İddaa Belçika lehine 1.5 handikap belirlemişler.

Hırvatlar turnuvada sonradan açılan ekiplerden biriydi. Grup maçlarında beklentileri karşılayamamışlardı ama play-off maçında denk rakiplerinden İtalya’yı tam 16 sayı farkla devirmeyi başardılar. Ardından çeyrek finalde ev sahibi Karadağ’a farklı kaybettikten sonra ilk klasman maçlarında ise güçlü Fransa’ya fazla direnememişler ve 83-71 ile kaybetmişlerdi. O maçta Klarica 21 sayı, 6 ribaund, Buljan 11 sayı, 12 ribaund ve Tomasevic 11 sayı, 8 ribaund ile direnen isimler olmuşlardı.

Belçika ise turnuvada beklentilerin üstüne çıkan takımlardan biri oldu. Açıkçası ilk 8 arasında yer almaları bana göre sürpriz oldu. Play-off maçında güçlü rakipleri Yunanistan’ı flaş bir performansla 15 sayı farkla geçmişlerdi. Ancak çeyrek finalde güçlü İspanya karşısında hiç varlık gösterememişler ve am 24 sayı farkla hezimete uğramışlardı. Sonrasında çıktıkları klasman maçında ise millilerimiz karşısında iyi direnseler de uzatma sonunda 75-78 ile kaybetmişlerdi. 

Hırvatistan Buljan liderliğinde daha kaliteli ve daha potansiyelli bir kadroya sahip. Bunu turnuva boyunca gösterdiler özellikle grup maçlarının ardından. Belçika ise sınırlı bir takım ve Türkiye karşısında uzatmada kaybettikleri klasman maçı sonrası dirençlerinin düştüğünü söyleyebiliriz. Daha iyi durumda olan ve daha yenetekli isimleri kadrosunda bulunduran Hırvatistan karşısında kaybederken handikapta kalamayacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-1.5) – 1.65
Rexbet Oranı: MS 1 (-1.5) – 1.85
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tofaş İddaa Tahmini 04.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Tofaş …