Anasayfa / Chicago Bulls / Houston Rockets – Chicago Bulls İddaa Tahmini (2) 12.03.23

Houston Rockets – Chicago Bulls İddaa Tahmini (2) 12.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Houston Rockets Pazar günü saat 04:00’da Chicago Bulls ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 toplam sayı limitini 221.5 olarak açıklamışlar.

Rockets sadece Batı’nın değil tüm ligin en zayıf halkalarından birisi konumunda. Çıktıkları 66 maçtan sadece 15 galibiyet çıkarabildiler ve zaten artık matematiksel olarak da play-in şansları kalmadı. Son 4 maçlarına baktığımızda ikisinde denk rakiplerinden Spurs’ü yenmişlerdi ama daha çok dikkat çeken bu 4 maçlık sekansta 3 maçta ortak nokta olarak izlediğimiz yüksek tempo ve bol skordu. Son olarak da konuk oldukları Pacers’a yine bu senaryodaki gibi 134-125 ile kaybetmişlerdi. Porter Jr’ın durumu maç saatinde belli olacak. Başka eksikleri yok.

Bulls ise Doğu’da play-in yarışının içinde olan ekiplerden birisi. Şuana kadar 30 galibiyet topladılar ve kendilerine 11. sırada yer buldular. Play-in potasından sadece 1 adım uzaktalar. Onların da son dönemdeki maçlarına baktığımızda Rockets gibi bizlere yüksek tempoda, bol skorlu mücadeleler izlettiklerini gördük. Son 4 maçlarından 3 tanesinde 232, 229 ve 247 sayı üretilmişti! LaVine ve Vucevic son maçlarda ritmlerini buldular, takımlarını taşıyorlar. Lonzo Ball dışında önemli bir eksikleri yok. 

İki takım adına sezonun kalan kısmı farklı bir hikayeye sahne olacak kuşkusuz. Rockets adına artık sezon bitti aslında, bir iddiaları ya da hedefleri olmadığı için kalan maçlarını formalite için oynayacaklar. Bulls ise halen Doğu’da play-in şansını sürdürdüğü için maçları ciddiye alıyor ve sahaya motive çıkıyor. Bu maçta da LaVine, Vucevic, DeRozan gibi tecrübeli yıldılarla bir adım önde olduklarını düşünüyorum. Ama Bulls deplasmanlarda güven vermiyor, taraf bahsine yönelmeyeceğim. Bunun yerine iki takımın da son haftalarda sergiledikleri etkili hücum performanslarına ve tempolarına güvenerek tercihimi üst seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: ÜST (221.5) – 1.50
Bets10 Oranı: ÜST (221.5) – 1.70
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …