Anasayfa / Atlanta Hawks / Atlanta Hawks – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 12.03.23

Atlanta Hawks – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 12.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Atlanta Hawks Pazar günü saat 03:30’da Boston Celtics ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişler. 

Atlanta konferansın orta şekerli takımlarından birisi. Son 2 maçlarını üst üste kazanarak 34 galibiyete ulaştılar ve kendilerine 8. sırada yer buldular. Ana hedefleri olan ilk 6 yarışından ise 4 adım uzakta kalmış durumdalar, işleri kolay değil bu hedef doğrultusunda. Ayrıca son 2 maçlarını üst üste vasat bir rakip olan Washington ile oynamışlar ve deplasmanda kazanırken de ecel terleri dökerek son nefeste 2 sayı ile galibiyete uzanabilmişlerdi… Bogdanovic’den faydalanamayacakları gibi Hunter’ın durumu da maç saatinde belli olacak.

Boston ise sadece Doğu’nun değil tüm ligin güçlü ve iddialı takımlarından birisi. Üst üste 3 maçlarını kaybedip bir düşüş yaşamış olsalar da son maçta konuk ettikleri Portland’ı 115-93 gibi net bir skorla geçerek 46 galibiyete ulaşmışlar ve ikinci sıradaki yerlerini korumuşlardı. Lider Bucks’dan da sadece 2 galibiyet geride olduklarını hatırlatalım. 9 Mart’taki o son maçta tüm silahların formda bir görüntü verdiğini belirtelim. Bu maçta da zaten uzun süredir forma giyemeyen Robert Williams ve Gallinari dışında önemli bir eksikleri bulunmuyor.

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı olduğunu düşünüyorum. Atlanta kırılgan bir takım ve Young’ın performansına çok odaklılar. Boston’un elinde ise başta Smart olmak üzere etkili kısa savunmacıları var. Ayrıca bu sezonki son karşılaşmalarında da Boston deplasmanda olmasına rağmen rakibini tam 25 sayı farkla ezip geçmişti. Bu maçta belki o kadar fark olmayabilir ama Tatum ve arkadaşlarının zirve yarışından kopmamak adına hata yapmayacaklarını, bir galibiyet daha elde edeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …