Anasayfa / Houston Rockets / Houston Rockets – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 02.03.23 (2)

Houston Rockets – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 02.03.23 (2)

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Memphis Grizzlies ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişler.

Rockets sadece konferansın değil, tüm ligin en zayıf takımlarından birisi. 61 maçlarından 13 tanesini kazanabildiler sadece ve tabiki konferansın son sırasında yer alıyorlar. Evlerindeki performanslarına baktığımızda da son 4 maçta üst üste kaybettiklerini görüyoruz. Son iç saha maçlarında da 1 Mart’ta konuk ettikleri lider Denver karşısında hiç varlık gösterememişler ve 21 sayı farkla hezimete uğramışlardı. O maçta Eason 17 sayı, 12 ribaund, Green 17 sayı, 5 asit, Martin Jr. 15 sayı ve Nix 14 sayı, 5 asist ile direnmeye çalışan başlıca isimlerdi. Porter Jr’dan bu maçta da faydalanamayacaklar, Tate’nin durumu ise maç saatinde belli olacak. 

Grizzlies ise konferansın iddialı takımlarından birisi. Şuana kadar 37 galibiyetleri var ve ikinci sırada yer alıyorlar. Evet lider ile aralarında 7 galibiyetlik bir fark oluştu ama 3 maçlarının da eksik olduğunu unutmayalım! Ayrıca buraya son 2 maçlarını üst üste kazanarak, oldukça formda bir şekilde geliyorlar. Diğer taraftan deplasman karnelerinin ise sıkıntılı olduğunu biliyoruz, son  2 maçta Doğu’nun güçlü takımlarından Boston’a 10 ve Sixers’a ise 5 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Artık evden uzakta da reaksiyon gösterme zamanları geldi de geçiyor bile! Bu maç öncesinde Adams dışında önemli bir eksikleri yok.

Elbette iki takım arasında net bir seviye ve kalite farkı var. Grizzlies konferansın güçlü 2. sıra adaylarından birisi. Bunun yanında evlerindeki etkili performanslarını deplasmanlara bir türlü yansıtamadıklarını biliyoruz. Bu noktada bir reaksiyon göstermeleri gerekiyor ve karşılarında ligin en zayıf halkalarından birisi var, dolayısıyla tam da istedikleri bir rakip. Son maçta Lakers karşısında 39 sayı, 10 ribaund, 10 asist ie triple-double yapan formda Morant liderliğindeki Grizzlies’ın deplasmanda da zayıf rakibim karşısında dominant bir oyun sergileyeceğini ve çift haneli farklarla kazanabileceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.49
Best10 Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Cumartesi günü saat 03:00’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem …