Anasayfa / Brooklyn Nets / New York Knicks – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 02.03.23 (2)

New York Knicks – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 02.03.23 (2)

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde New York Knicks Perşembe günü saat 03:30’da Brooklyn Nets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Knicks son dönemin tüm ligdeki en formda takımlarından birisi. 6 maçlık nefis bir galibiyet serisinin içindeler ki evlerinde, Madison Square Garden’da da 5 maçtır bileklerini bükebilen çıkmadı. Son olarak 28 Şubat’da burada konuk ettikleri zirve ekiplerinden Boston’u 15 sayı farkla beklenenden de net bir skorla geçmeyi bilmişlerdi. O maçta Randle 23 sayı, 7 ribaund ile yıldızlaşırken, Quickley 23 sayı ile x-faktör katkısı vermiş ve Brunson da 17 sayı ile onlara destek olan diğer isim olmuştu. 

Nets ise rakibinin aksine son dönemin formsuz ekiplerinden birisi. Son 3 maçlarını da üst üste kaybettiler ve 34 galibiyette kaldılar. Artık 6. sıradaki yerleri yani play-in oynamadan direkt play-off bileti alabilmek konusunda riskli sulara geldiler. Bunların yanında deplasman karnelerinin de S.O.S verdiğinin altını çizelim. Evden uzakta tam 5 maçtır galibiyetle tanışabilmiş değiller! Son olarak denk rakiplerinden Hawks’a onuk olmuşlar ve direnmelerine rağmen son nefeste 2 sayı farkla kaybetmekten kurtulamamışlardı. Sumner ve Simmons’dan bu maçta faydalanamayacaklar, Watanabe’nin durumu ise maç saatinde belli olacak.

Aslına bakarsanız iki takım arasında kağıt üstünde öyle ciddi farklar yok. Ama Knicks son dönemde çok daha formda olan bir ekip ki evlerindeki etkili performansı, Nets’in deplasmandaki kötü karnesi ile birleşince de bu maçta net favori konumuna geliyorlar. Play-off sıralamasındaki direkt rakiplerinden biri olan Nets karşısında kendi sahalarında hata yapmayacaklarını, Randle ve Brunson liderliğinde kazanarak serilerini içerde 6 galibieyte çıkaracaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.64
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …