Anasayfa / Boston Celtics / Indiana Pacers – Boston Celtics İddaa Tahmini 26.05.24

Indiana Pacers – Boston Celtics İddaa Tahmini 26.05.24

NBA Doğu Konferansı final serisi 3. maçında Indiana Pacers Pazar günü saat 03:30’da Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın limitini 112.5 olarak açıklamışken Betroad ise limiti 114.5 olarak belirlemiş. 

Pacers play-off’un sürpriz yumurtalarından birisi. Nitekim hem çeyrek final hem de yarı final serilerinde saha avantajı bulunmamasına rağmen Bucks ve Knicks gibi kendilerinden güçlü takımları geçmişlerdi. Ama tabi Bucks’de Giannis’in ve Knicsk’de de Brunson’un sakatlığı onlara önemli bir şans vermiş, onlar da bunu değerlendirmişti. Ancak bu seride sert bir kayaya çarptıklarını anladılar. Deplasmandaki ilk 2 maçta zaman zaman servis kırmaya yaklaşsasalar da savunmada sınıfta kalarak 2-0 geriye düştüler, ilk maçta 133 sayı ve son maçta 126 sayı yemişlerdi. All-Star oyun kurucuları Haliburton’dan bu maçta faydalanamayacaklar. 

Normal sezonu sadece konferansın değil tüm ligin en iyi galibiyet yüzdesine sahip takımı olarak zirvede bitiren Celtics bu momentumu play-off’a da taşıdı ve çeyrek final ile yarı finalde fazla zorlanmadan, net galibiyetler alarak buraya gelmişlerdi. Nitekim bu serinin Boston ayağındaki ilk 2 maçında da etkili hücum performansları eşliğinde kazanmışlardı. İlk maçı zorlanarak uzatmada 133-128 ile ikinci maçı ise net bir oyun ve skorla, 126-110 ile farklı geçmişlerdi. 

İki takım arasında bana göre net bir siklet farkı var. Pacers’ın buraya kadar gelmesini sadece performansa bağlamıyorum, rakiplerin yıldızlarının sakatlığa kurban gitmeleri de önemli bir etkendi! Boston ise ligin en iyi hücum takımı diyebileceğimiz bir ekip. Deplasmanda da olsa Pacers’ın onları savunmada yine yavaşlatabileceklerini düşünmüyorum. Tatum, Brown, White, Holiday gibi silahlarla yine 110 baremini zorlanmadan geçmelerini bekliyorum. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (112.5) – 1.43
Betroad Oranı: Deplasman ÜST (114.5) – 1.90
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 23.06.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Piratas de Quebradillas Pazar günü saat 03:00’da Capitanes de …