Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İran – Brezilya İddaa Tahmini 26.08.23

İran – Brezilya İddaa Tahmini 26.08.23

2023 FIBA Dünya Kupası G grubu ilk maçında İran Cumartesi günü saat 12:45’de Brezilya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad İran lehine 16.5 handikap belirlemişler.

İran eski gücünden uzak. Yeni jenerasyondan önenli isimler gelmedi ve artık Haddadi, Kazemi, Yakchali gibi isimler ilerleyen yaşlarıyla eskisi gibi etkili olamıyorlar. Koç Hakan Demir’in örğrencilerinin bu güçlü grupta galibiyet almaları dahi bence zor. Amini, Aghajanpour, Miri gibi isimlerin çok ekstra işlere imza atmaları gerekiyor 3 yıldızı biraz olsun rahatlatıp verimliliklerini arttırabilsinler…

Brezilya ise bana göre turnuvanın en yetenekli ve geniş rotasyonlarından birine sahip. Pota altında Caboclo, Soares, Felicio gibi silahlar varken, guard rotasyonunda da Huertas, Benite, Yago, Neto, De Paula gibi değerli isimlere sahipler. Ayrıca Meindl ve Dias’ın da ne kadar değerli tamamlayıcılar olduklarını hem elemelerde hem de hazırlık maçlarında gördük. Hazırlık dömeminde güçlü rakiplerle oynadılar; Avustralya’yı devirirken İtalya’ya sadece 6 sayı ve Sırbistan’a ise 4 sayı farkla kaybetmişlerdi.

İran, eski gücünden uzak ve emektar uzunlar Haddadi ile Kazemi ayakta tutmaya çalışacaklar ama karşılarında da güçlü bir uzun rotasyonuna sahip olan Brezilya var. Caboclo, Soares, Felicio gibi isimlerin dinamizmine ve mobilitesine karşı İranlı uzunların zorlanacağını düşünüyorum. Ayrıca Brezilya sadece İran’a değil, turnuvadaki bir çok takıma karşı üstün bir guard rotasyonuna sahip, oyunu istedikleri gibi kontrol ederek net bir skorla, yani handikapı geçerek galibiyete uzanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-16.5) – 1.49
Betroad Oranı: MS 2 (-16.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fransa – Avustralya İddaa Tahmini 21.07.24

Orleans kentinde oynanacak Hazırlık Maçı‘nda Fransa Pazar günü saat 22:00’da Avustralya ile karşılaşacak. Hem İddaa …