Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Ürdün – Yunanistan İddaa Tahmini 26.08.23

Ürdün – Yunanistan İddaa Tahmini 26.08.23

2023 FIBA Dünya Kupası C grubu ilk maçında Ürdün Cumartesi günü saat 11:45’de Yunanistan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet Ürdün lehine 26.5 handikap belirlemişler.

Ürdün kıtanın son yıllarda en istikrarlı takımlarından birisi. Artık üst düzey turnuvalarda sürekli yer alıyorlar. Bu turnuvada da kolay lokma olmayacaklarını düşündürecek bir kadroları var. Nitekim son 3 hazırlık maçlarında denk rakiplere karşı iyi direnmişler, İran’a 8 sayı ve Sudan’a 9 sayı farkla kaybederken, Venezüela’yı ise son nefeste 2 sayı ile yenmişlerdi. Ibrahim, Ahmet Düverioğlu, Abbas ve yeni devşirmeleri Hollis-Jefferson takımın öne çıkan silahları.

Yunanistan ise eski gücündan uzak. Sadece Giannis değil, Sloukas, Calathes, Dorsey gibi silahlar da bu turnuvada ellerinde olmayacak. Yeni devşirmeleri Walkup da hücum özellikleri ile bilinen bir guard değil, zaten bir yıldız da değil… Dolayısıyla onun liderliğinde Papanikolaou, Papapetrou, Papagiannis gibi kendi kulüplerinde de daha çok tamamlayıcı rolde olan isimlerle turnuvanın derinlerine gidebilmeleri bence sürpriz olacaktır ki çok iyi bir hazırlık dönemi geçiren Mitoglou da son anda bir sakatlık geçirdi, turnuvada forma giyemeyecek. Yunanistan, zaten son 4 hazırlık maçını da üst üste kaybetti, son olarak Almanya’dan 13 sayı fark yedi. 

Bu grupta ABD yer aldığı için diğer takımların arasında oynayacağı her maç büyük önem taşıyor! Ürdün de karşısında önemli eksikleri (Giannis, Sloukas, Dorsey, Calathes) bulunan ve hazırlık döneminde formsuz görünen bir Yunanistan olduğunu biliyor, yani ekstra motivasyonla sahaya çıkacaktır. Ahmet Düverioğlu, Hollis-Jefferson, Abbas, Ibrahim liderliğinde direnebileceklerini, en azından açılan handikaptaki gibi ciddi farklar yemeyeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+26.5) – 1.45
Rexbet Oranı: MS 1 (+26.5) – 1.46
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Litvanya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Lietkabelis – Pieno Zvaigzdes İddaa Tahmini 25.09.23

Litvanya Ligi mücadelesinde Lietkabelis Pazartesi günü saat 18:50’da Pieno Zvaigzdes ile karşılaşacak. intobet misafir takım …