Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İspanya – Kanada İddaa Tahmini 03.09.23

İspanya – Kanada İddaa Tahmini 03.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası son 16 turu L grubu son maçında İspanya Pazar günü saat 16:30’da Kanada ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet İspanya lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Son şampiyon İspanya, beklendiği gibi ilk turu üçte üç ile kayıpsız tamamlamıştı ama buradaki ilk maçlarında avantajlarını kullanamadılar ve Letonya karşısında 69-74’lük skorla kaybederek soğuk bir duş aldılar. O maçta hücumda ciddi anlamda teklemişlerdi, Willy 14 sayı, 4 ribaund, Brizuela 11 sayı, 4 asist ve Garuba 11 sayı, 4 ribaund ile yegane çift haneli skor üretebilen isimler olmuşlardı. Bu yenilgi sonrası artık elenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmış durumdalar.

Kanada ise turnuvaya NBA oyuncuları ile dolu bir kadroyla, şampiyonluk parolası ile gelmiş bir takım. Onlar da ilk turda hata yapmamışlardı ama buradaki ilk maçlarında tıpkı İspanya gibi avantajlarını kullanamamışlar ve Brezilya’ya 65-69 ile kaybederek soğuk bir duş da onlar almıştı. Hücumda beklentilerin çok altında kaldıkları o maçta Gilgeous-Alexander 23 sayı, 5 ribaund ve Dort 17 sayı, 5 ribaund ile yegane ayakta kalabilen isimlerdi.

Turnuvanın iki güçlü madalya hatta şampiyonluk adayının bu kadar erken karşılaşması ve birinin elenecek olması biz basketbolseverler adına üzücü elbette. İki takımı da en azından yarı finalde görmeyi isterdik. Ama bu maçı kaybeden evine giderken kazanan ise Slovenya-Almanya maçının kaybedeni ile eşleşecek. Basketbol kalitesi adına yüksek bir maç izleyeceğimizi, Kanada yetenek ve atletizm seviyesi anlamında bir adım önde olsa da İspanya’nın tecrübe ve takım oyunu faktörlerini iyi kullanarak maçta kalmasını, kolay pes etmemesini bekliyorum. Bir şampiyonun yüreğini asla hafife almayın!

İddaa Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.46
intobet Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Sırbistan – Japonya İddaa Tahmini 21.07.24

Belgrad’da Stark Arena’da oynanacak Hazırlık Maçı‘nda Sırbistan Pazar günü saat 21:00’da Japonya ile karşılaşacak. Hem …