Güncel
Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / İsrail – Estonya İddaa Tahmini 15.08.23

İsrail – Estonya İddaa Tahmini 15.08.23

2024 Paris Olimpiyatları için düzenlenen ön eleme turnuvalarının Estonya ayağında, A grubu son maçında İsrail Salı günü saat 19:00’da Estonya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi için handikapı 3.5 olarak açıklamışlar.

İsrail grubun favorisi olarak turnuvaya başlamıştı ve bunu da ilk 2 maçı kazanarak kanıtlamış oldu. Blatt, Zoosman, Avdija gibi önemli silahlardan yoksun olsalar da önce zayıf Makedonya’yı 21 sayı farkla sonra da kağıt üstündeki denk rakiplerinden Çekya’yı 13 sayı farkla rahat geçmişlerdi. Şimdi ipler ellerinde bu maçı kazanırlarsa lider olarak çıkacaklar, kaybederlerse Çekya kazanırsa üçlü averaja kalacak hesaplamalar. Eğer kaybettikleri senaryo da Çekya da kaybederse bu kez ikinci olarak gruptan çıkacaklar. 

Ev sahibi Estonya ise ilk maçta denk rakibi Çekya karşısında iyi dirense de sonunu getirememiş ve 77-74 ile kaybetmişti. Ama ikinci maçta kendilerinden alt siklette olan Makedonya karşısında hata yapmadılar ve 83-59 gibi farklı bir skorla kazanarak umutlarını bu maça taşımış oldular. Kazanmaları durumunda ve Çekya kaybederse o zaman lider olarak grubu tamamlayacaklar, yok Çeyka da kazanırsa o zaman iş üçlü averaja kalacak. Eğer kaybederlerse elenecekler çünkü Çekya onları yendi. 

İsrail kazanarak liderliği garantilemek istiyor, ev sahibi Estonya ise tamam mı devam mı maçına çıkıyor; kaybetmeleri durumunda Çekya maçının sonucu ne olursa olsun eleneceker. Bu nedenle dirençlerininb yüksek olacağını düşünebiliriz ama diğer taraftan Madar liderliğinde Çekya’yı da çift haneli farklarla rahat yenmiş, formda bir İsrail var. Bu maçta da hata yapmayacaklarını, Timor ve Sorkin’in de desteğiyle beraber düşük farklarla da olsa kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.57
intobet Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.86
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fenerbahçe Beko – Nizhny Novgorod İddaa Tahmini 24.09.23

Moskova’da düzenlenen VTB Süper Kupa üçüncülük maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko Pazar günü saat 17:00’da Nizhny …