Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İtalya – ABD İddaa Tahmini 05.09.23

İtalya – ABD İddaa Tahmini 05.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası çeyrek final maçında İtalya Salı günü saat 15:40’da ABD ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet İtalya lehine 13.5 handikap belirlemişler.

İtalya turnuvanın sürpriz yumurtalarından birisi, açıkçası buraya kadar gelebilmelerini ben hiç beklemiyordum. Grup aşamasnda Dominik’e karşı ilk yenilgilerini aldıktan sonra üçte üç yaptılar, tekrar kaybetmediler. Son olarak Porto Riko’yu 16 sayı farkla rahat geçmişlerdi çeyrek final biletini kaparken. Takım olarak nefis bir savunma yaparak rakiplerini sadece 57 sayıda tuttukları o maçta Ricci 15 sayı, Tonut 15 sayı ve Fontecchio 12 sayı, 12 ribaund ile galibiyeti getirmişlerdi.

ABD ise genç oyunculardan kurulu bir kadroyla geldiği turnuvadaki ilk 4 maçta hiç zorlanmadan rakilerini çift haneli farklarla geçmişti. Son maçta ise Litvanya karşısında 104-110’luk skorla kaybederek soğuk bir duş almışlardı. Hücumda istediklerini almış olsalar da Litvanya’nın dış şutlara dayalı hareketkli hücumlarına karşı çözüm üretememişlerdi. O maçta Edwards 35 sayı, Bridges 14 sayı ve Brunson 14 sayı, 4 ribaund, 7 asist ile direnen başlıca isimlerdi.

İtalya buraya kadar gelerek bence görevini tamamladı. Koç Pozzecco’nun öğrencilerinin bir sonraki adım için artık atacak kurşunları kalmadığını düşünüyorum. Diğer yandan ABD ise son 16 turundaki son maçta Litvanya’ya çarpılmış ve yenilmez olmadıklarını görmüştük. Ancak aynı zamanda o mağlubiyetin takımdaki bazı oyuncuları kamçılaması açısından iyi olduğunu düşünüyorum. Favori ABD’nin bu kez bizi yanıltmayacağını, Litvanya maçından çıkardıkları dersler eşliğinde atletizm ve fizik farkı ile kazanırken handikapı da geçmelerini bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-13.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 2 (-13.5) – 1.58
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …