Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / İtalya – Litvanya İddaa Tahmini 06.07.24

İtalya – Litvanya İddaa Tahmini 06.07.24

Porto Riko’nun San Juan kentinde düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatları eleme turnuvası yarı final maçında İtalya Cumartesi günü saat 23:00’da Litvanya ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Best10 İtalya lehine 4.5 handikap belirlemişler. 

İtalya grup aşamasında beklentilerin altında kalan bir performans sergiledi. Açıkçası Fontecchio’yu aradılar… İlk maçta zayıf Bahreyn’i beklendiği gibi çok rahat bir şekilde ezip geçtiler evet ama ikinci maçta ev sahibi Porto Riko karşısında neredeyse hiç varlık gösteremeden, hücumda sınıfta kalarak 80-69’luk skorla kaybettiler. Bu nedenle de grubu ikinci bitirerek yarı finale çıktılar. O maçta Gallinari 14 sayı, 3 ribaund, 3 asist ve Mannion 11 sayı ile direnen yegane isimlerdi.

Litvanya ise gruıp aşamasında beklenenden fazla zorlansa da sonuca gitmeyi bildi ve iki maçı da kazanarak lider olarak yarı final aşamasına geldi. İlk maçta dişli bir rakip olan Meksika’yı 84-96 ile geçerken ikinci maçta ise gereksiz yere işi zora soksalar da Fildişi karşısında da sürprize izin vermemişler, 97-93 ile kazanmayı bilmişlerdi. Sabonis, Grigonis, Lekavicius, Ulanovas, Jokubaitis takımın öne çıkan isimleri. Valanciunas ise en büyük eksikleri bu turnuvada.

İki takım arasında net bir kadro farkı olduğunu düşünüyorum. Litvanya her pozisyonda rakibinden üstün kü özellikle pota altında Valanciunas olmasa bile Sabonis ile net bir üstünlük kurmalarını bekliyorum. Bununla beraber daha geniş rotasyonla oynayıp farklı oyunculardan daha iyi verim alarak daha kolay skor üretiyorlar. Son maçta Porto Riko karşısında kötü sinyaller veren İtalya’nın rakibine dirense de kazanamayacağını, handikapı da koruyamayacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.48
Best10 Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Osos de Manati – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 25.07.24

Porto Riko Ligi çeyrek final serisi 6. maçında Osos de Manati Perşembe günü saat 03:00’da …