Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Ivanovic’in Beşiktaş’a Maliyeti Eleştiri Aldı

Ivanovic’in Beşiktaş’a Maliyeti Eleştiri Aldı

Koç konusunda yaşanan gelişmeler yılan hikayesine dönen Beşiktaş cephesinde karar açıklanmış ve Karadağlı koç Dusko Ivanovic ile anlaşıldığı duyrulmuştu. 

Anlaşmanın 1 yıllık olduğunu biliyoruz ancak maliyeti tecrübeli koçun bu zorlu piyasada takımın başına getirilmesi konusunda ciddi eleştirilerin ortaya çıkmasına neden oldu. Çünkü gelen haberlere göre Ivanovic önümüzdeki sezon için siyah beyazlılardan yaklaşık €500.000 kazanacak.

60 yaşındaki kariyerli koç, daha önce Baskonia, Barcelona, Panathinaikos ve Khimki gibi yüksek seviyedeki takımları da çalıştırmıştı. Ivanovic son olarak 2016-17 sezonunda Khimki’yi çalıştırmış ve sonrasında bugüne kadar bir takımın başında görev almamıştı.

Koçun transferinin ardından yaptığım açıklamayı da tekrar hatırlatmak istiyorum:

Şimdiye kadar çalıştırdığı takımların profil ve bütçelerine baktığımızda Beşiktaş onun için çok farklı ve zor bir deneyim olacak. Bu kez elinde oldukça sınırlı bir bütçe ve kötü geçen bir sezonun ardından artık başarı bekleyen ateşli bir taraftar grubu var. Ben Beşiktaş’ın bu geçiş döneminde daha mütevazi bir koçla ve mümkünse yerli bir isimle süreci yönetmesinin daha faydalı olacağını düşünüyordum…Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …