Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: Uçan Amerikalı Daçka’da

RESMİ: Uçan Amerikalı Daçka’da

Sizlere 20 Ağustos’ta detaylarını iletmiş olduğum transfer Darüşşafaka tarafından resmi olarak açıklandı ve NBA patentli Jeremy Evans ile anlaştıklarını duyurdular. Böylece sağlık problemleri nedeniyle kontratı fesh edilen Cory Jefferson’un yerini de hızlıca doldurmuş oldular.

Nasıl Bir Oyuncu?

2.06 boyundaki 1987 doğumlu Evans müthiş atletik özellikleri ve uzun kolları ile her iki pota altında büyük avantajlara sahip olan, ribaundlarda da bu özelliklerini çok iyi kullanan bir uzun. Çabuk yükselebilen ve patlayıcılık açısından etkileyici bir seviyede olan Evans, her pozisyonu direkt smaçla bitirebiliyor ki zamanlaması da iyi. Aynı zamanda mobil bir uzun ve yüksek tempoda da takımını yanlız bırakmıyor. Savunmada atletizmi, çabuk yükselmesi ve uzun kolları ile iyi bir çember koruyucu ancak fiziği kalıplı uzunların arkasında durma konusunda yetersiz. Buna karşın çabuk ayakları ve uzun kolları ile adam değişmelerde kısaların karşısında rahatlıkla kalabiliyor. Hücumda en önemli eksisi halen çok ham bir oyuncu olması. Atletizmi dışında çok az silahı var, orta mesafe şut ya da alçak postta sırtı dönük üretimi çok az.

Kulüpten Yapılan Açıklama

Kadromuzun uzun rotasyonunu Birleşik Amerika’lı forvet Jeremy Evans ile genişlettik. Kariyerinin çok büyük bir bölümünü NBA’de geçirmiş olan tecrübeli oyuncu uzun yıllar Utah Jazz, Dallas Mavericks ve Atlanta Hawks formaları giydi. 2012 yılında NBA’de Utah Jazz forması giyerken katılmış olduğu smaç yarışmasını da kazanan Evans, Avrupa’da ise Khimki Moskova ile EuroCup tecrübesi edinmişti. 31 yaşındaki tecrübeli oyuncumuz ile anlaşmamız 1 yıllık.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …