Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: Uçan Amerikalı Daçka’da

RESMİ: Uçan Amerikalı Daçka’da

Sizlere 20 Ağustos’ta detaylarını iletmiş olduğum transfer Darüşşafaka tarafından resmi olarak açıklandı ve NBA patentli Jeremy Evans ile anlaştıklarını duyurdular. Böylece sağlık problemleri nedeniyle kontratı fesh edilen Cory Jefferson’un yerini de hızlıca doldurmuş oldular.

Nasıl Bir Oyuncu?

2.06 boyundaki 1987 doğumlu Evans müthiş atletik özellikleri ve uzun kolları ile her iki pota altında büyük avantajlara sahip olan, ribaundlarda da bu özelliklerini çok iyi kullanan bir uzun. Çabuk yükselebilen ve patlayıcılık açısından etkileyici bir seviyede olan Evans, her pozisyonu direkt smaçla bitirebiliyor ki zamanlaması da iyi. Aynı zamanda mobil bir uzun ve yüksek tempoda da takımını yanlız bırakmıyor. Savunmada atletizmi, çabuk yükselmesi ve uzun kolları ile iyi bir çember koruyucu ancak fiziği kalıplı uzunların arkasında durma konusunda yetersiz. Buna karşın çabuk ayakları ve uzun kolları ile adam değişmelerde kısaların karşısında rahatlıkla kalabiliyor. Hücumda en önemli eksisi halen çok ham bir oyuncu olması. Atletizmi dışında çok az silahı var, orta mesafe şut ya da alçak postta sırtı dönük üretimi çok az.

Kulüpten Yapılan Açıklama

Kadromuzun uzun rotasyonunu Birleşik Amerika’lı forvet Jeremy Evans ile genişlettik. Kariyerinin çok büyük bir bölümünü NBA’de geçirmiş olan tecrübeli oyuncu uzun yıllar Utah Jazz, Dallas Mavericks ve Atlanta Hawks formaları giydi. 2012 yılında NBA’de Utah Jazz forması giyerken katılmış olduğu smaç yarışmasını da kazanan Evans, Avrupa’da ise Khimki Moskova ile EuroCup tecrübesi edinmişti. 31 yaşındaki tecrübeli oyuncumuz ile anlaşmamız 1 yıllık.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …