Anasayfa / İddaa Tahminleri / Karadağ – Letonya İddaa Tahmini 25.02.19

Karadağ – Letonya İddaa Tahmini 25.02.19

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kapsamında Karadağ Pazartesi saat 21:00’da Letonya ile karşılaşacak. Bets10 ev sahibi lehine 1.5 handikap belirlemişken İddaa ise henüz oranları netleştirmemiş.

Karadağ son maçta deplasmanda Ukrayna’yı yenerek çok önemli işe imza atmış ve Dünya Kupası şansını bu maça taşımayı başarmıştı. Artık Çin bileti için önlerinde iki yol var; ya direkt kazanıp bileti kapacaklar ya da yenilseler de 8 sayıdan fazla fark yemeyecekler. Koç Mitrovic’in öğrencileri elbette öncelikle galibiyeti kovalayacaklar ama Euroleague oyuncuları ile güçlenmiş Letonya karşısında işleri hiç kolay olmayacak.

Letonya son maçta evinde ağırladığı İspanya karşısında iyi dirense de 5 sayı farkla kaybederek Dünya Kupası şansını son maça bırakmıştı. Artık tek şansları var, deplasmanda Karadağ’ı yenmeleri lazım üstelik minimum 9 sayı farkla yenmeleri gerekiyor. İspanya karşısındaki oyun ve kadroyla bu pek mümkün değildi ama şimdi Euroleague oyuncuları ile takviyelenmiş çok daha güçlü bir kadroları var. Koç Vecvagas’ın elinde Strelnieks, Bertans, Timma, Peiners ve Smits gibi önemli silahlar da olacak.

Karadağ elbette işi şansa bırakmayıp kazanmak isteyecektir. Çünkü kaybederlerse farkı koruma konusunda sıkıntı yaşayabilirler, 9 sayı ile kaybetmeleri durumunda elenecekler. Diğer taraftan Letonya ise Strelnieks, Bertans, Timma ve Peiners gibi önemli silahların kadroya eklenmesiyle artık bu zorlu görev için oldukça hazır. Evet belki Karadağ’ı deplasmanda yenmek çok zor olacak ama bunu başarmak ve rakibin direncini kırıp farkı da açmaları gerekecek. Daha güçlü bir kadroyla bu deplasmana gelecek olan Letonya’nın farkı yakalaması zor olsa da en azından kazanacağını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (-1.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (-1.5) / 1.91

Güven İndeksi: 8/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

İtalya – Fransa İddaa Tahmini 25.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Çin’de oynanacak maçta İtalya Pazar saat 10:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa …