Güncel
Anasayfa / Çin Milli Takımı / Letonya – Çin İddaa Tahmini 05.07.19

Letonya – Çin İddaa Tahmini 05.07.19

FIBA U19 Dünya Kupası 9.-16.’lık klasman mücadelesinde Letonya Cuma saat 12:00’da Çin ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 Çin lehine 15.5 handikap belirlemişler.

Letonya gruptaki 3 maçını da kaybettikten sonra son 16 eleme maçında da güçlü ABD ile eşleşmiş ve tam 50 sayı farkla yenilmişti. Grupta sadece Kanada’ya direnip 2 sayı farkla kaybederken Mali’den 14 ve Avusturalya’dan 29 sayı fark yemişlerdi. Kurucs dışında elle tutulur bir opsiyon çıkaramamaları ile sıradan bir takıma dönüşmüş durumdalar.

Çin ise gruptaki 3 maçtan birini kazansa da son 16 eşleşmesinde güçlü Rusya’ya kaybedip klasman maçlarına kalmıştı. Grupta iki güçlü rakip Fransa ile Sırbistan ciddi farklar yiyen Çin, denk rakibi Porto Riko’yu 5 sayı farkla geçerken son 16 maçında ise favorilerden Rusya karşısında iyi direnmiş, sadece 13 sayı farkla kaybetmişti.

Artık iki takım için de bu maç sadece formalite icabı olacak, en iyi ihtimalle 9.sırada yer alabilecekler. Letonya’nın son maçta ABD karşısında hiç varlık gösterememesi, aksine Çin’in ise Rusya karşısında direnç göstermesi daha iyi durumda olduklarının bir kanıtı bence. Xu ve Guo liderliğinde bu maçta da kolay pes etmeyeceklerini ve handikapta kalabileceklerini düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (+15.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (+15.5) / 1.87
Güven İndeksi: 7/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Türkiye – Fransa İddaa Tahmini 15.07.19

FIBA U20 Avrupa Şampiyonası 3.gün mücadelesinde Türkiye Pazartesi saat 20:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa bu …