Güncel
Anasayfa / FIBA U19 Dünya Şampiyonası / Mali – Porto Riko İddaa Tahmini 05.07.19

Mali – Porto Riko İddaa Tahmini 05.07.19

FIBA U19 Dünya Kupası çeyrek final mücadelesinde Mali Cuma saat 13:00’da Porto Riko ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 Porto Riko lehine 8.5 handikap belirlemişler.

Mali tartışmasız turnuvanın sürpriz ekiplerinden biri. Grupta Letonya’yı 14 ve Kanada’yı son topta 1 sayı ile geçerken Avusturalya’ya 3 sayı farkla yenilmişlerdi. Son 16 maçında ise Yeni Zelanda’yı 15 sayı farkla rahat geçerek çeyrek finale geldiler. Oumar Ballo ve Siriman Kanoute takımın en dikkat çeken isimleri oldular bu başarılı süreçte.

Porto Riko ise sonradan açılan takımlardan biri oldu. Gruptaki 3 maçını da sırasıyla Fransa’ya 23, Sırbistan’a 1 ve Çin’e 5 sayı farkla kaybetmelerine rağmen son 16 maçında güçlü Arjantin’i tam 20 sayı farkla geçerek adlarını çeyrek finale yazdırmayı başardılar. Jermaine Miranda Perez ve turnuvanın formda isimlerinden Julian Lee Strawther Arjantin galibiyetinin mimarlarıydılar.

Turnuvanın belki de en sürpriz ve aynı zamanda form grafiği yüksek takımlarından ikisi çeyrek finalde karşı karşıya gelecek. Mali her ne kadar fiziksel olarak daha üstün görünse de Porto Riko da etkili kısaları ile sonuca gidebilen bir takım. Arjantin karşısında aldıkları farklı galibiyetin de moraliyle bu maçta kolay pes etmeyeceklerini ve kaybetseler de handikapta kalabileceklerini düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (+8.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (+8.5) / 1.85
Güven İndeksi: 7/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Sırbistan – İtalya İddaa Tahmini 15.07.19

FIBA U20 Avrupa Şampiyonası 3.gününde Sırbistan Pazartesi saat 18:15’de İtalya ile karşılaşacak. İddaa henüz oranları …