Anasayfa / NBA / Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 30.10.22

Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 30.10.22

NBA normal sezonda Los Angeles Clippers pazar akşamı 22:00’da Crypto.com Arena’da New Orleans Pelicans ile kozlarını paylaşacak. İddaa ve intobet bu karşılaşmada toplam sayı barajını 227.5 olarak belirlemiş.

Los Angeles Clippers sezona istediği başlangıcı yapamadı ve beş maç sonunda sadece iki galibiyet alabildi. Bu süreçte sorunlarla boğuşan Lakers karşısında alışkın oldukları salonda 6 sayı farkla gelip gelirken, Kings karşısında deplasmanda zorlandılar ve maç sonunda tecrübeleriyle fark yarattılar. Sezona oldukça yavaş başladılar ve geçen sezon süregelen ribaunt sorunu bu yıl da sürdü. Bu gece ailevi problemlerini çözen Marcus Morris rotasyona katılacak. Robert Covington ve Kawhi Leonard ise önemli eksikleri olacak. Yeri geldiğinde beş dışarda oynayıp alanı çok iyi açma potansiyelleri var. Fakat bu gece karşılarında fizikli bir rakip olacak.

New Orleans Pelicans ise geride kalan beş maç sonunda üç galibiyet topladı. Bu süreçte birçok sakatlıkla mücadele etmek zorunda kalıp, farklı beşler denediler. Beş maçlık periyotta üç galibiyet alırken konsantrasyonları üst düzeydeydi. Bu gece Brandon Ingram’dan yoksunlar ve onun yokluğunda son maçlarında Suns karşısında Nanji Marshall’ın kariyer performansı sayesinde üç çeyrek rakibe direnebildiler.  Koç Willie Green’in elinde geniş bir rotasyon var ve şu ana kadar bu rotasyonu verimli kullandı.

New Orleans Pelicans son maçında Phoenix Suns karşısında iki yıldızdan yoksun olmasına karşın oyunun içinde kaldı. Bu gece takımın perimetre savunmasındaki en önemli silahlarından Herbert Jones rotasyona dönebilir. Onun yokluğunda Chris Paul çok rahat bir şekilde konfor alanına girip maçın dördüncü çeyrekte kopmasını sağladı. Clippers ise henüz ritim bulabilmiş değil ve handikap bahsinde güven vermiyor. Bu gece New Orleans cephesinde Herbert Jones’un oynaması halinde karşılaşmadan düşük skor bekliyorum.

İddaa Oranı: Alt (227.5) – 1.49

İntobet Oranı: Alt (227.5) – 1.65

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Los Angeles Clippers: Kawhi Leonard, Robert Covington

New Orleans Pelicans: Dyson Daniels, Brandon Ingram, Kira Lewis Jr, Zion Williamson (GTD), Herbert Jones (GTD)



Hakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini (2) 08.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde Memphis Grizzlies, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 04:00’te Oklahoma City Thunder ile FedEx Forum’da …