Anasayfa / İddaa Tahminleri / Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 10.02.24

Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 10.02.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Los Angeles Lakers Cumartesi günü saat 06:30’da New Orleans Pelicans ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 4.5 handikap belirlemişler. 

Lakers son dönemde çıkışa geçen ekiplerden birisi. Son 4 maçtan 3 tanesini kazandular ve bu sayede de 27 galibiyete ulaşarak kendilerine 9. sırada yer buldular, ilk hedef olan play-in biletine yakınlar. Evlerindeki performanslarına baktığımızda ise son 3 maçtan ikisinde Blazaers’ı 24 sayı ve Bulls’u 9 sayı farkla geçerken son şampiyon Denver’a ise direnseler de 8 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Christie, Reddish, Vanderbilt ve Vincent’dan faydalanamayacaklar, başka eksikleri yok.

Pelicans da son dönemde ist üstünde, 4 maçlarını üst üste kazanarak geldiler bu deplasmana. Deplasman performanslarına baktığımızda ise son 3 maçı kazandıklarını gördük. Son olarak diğer Los Angeles ekibi Clippers’ı deplasmanda 11 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. O maçta McCollum 25 sayı, 7 ribaund, 4 asist, Williamson 21 sayı, 10 asist ve Ingram 15 sayı, 8 ribaund, 6 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimler olmuşlardı. Valanciunas ile Williamson’un durumları net değil, başka eksikleri yok.

İki takım arasında bana göre kalite anlamında ciddi farklar yok. Bunun yanı sıra Lakers’ın daha tecrübeli oyunculardan kurulu bir takım olduğunu da net olarak söyleyebiliriz. Buna bir de ev sahibi avantajı eklenince açıkçası bu maçı kazanmaları sürpriz olmaz. Yine de Davis ile Lebron’un durumları yüzde 100 olmadığı için, yani oynamama durumları olduğu için Lakers lehine açılan handikapı yanıma alarak riski biraz olsun düşüreceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 (+4.5) – 1.50
intobet Oranı: MS 1 (+4.5) – 1.75
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Utah Jazz – San Antonio Spurs İddaa Tahmini 26.02.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Utah Jazz Pazartesi günü saat 04:00’da San Antonio Spurs ile karşılaşaacak. …