Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Luka Doncic: “Bir Gün Madrid’e Geri Döneceğim”

Luka Doncic: “Bir Gün Madrid’e Geri Döneceğim”

Kariyerinde Dallas Mavericks ile yeni bir defter açan Luka Doncic, eski takımını da unutmuyor!

Luka Doncic, Avrupa’da daha önce hiç görmediğimiz kadar büyük bir hikaye! Henüz 16 yaşında Real Madrid ile birlikte oynamaya başlayan Sloven yıldız, 3 yılda inanılmaz bir seviyeye çıkarak daha önce bu topraklarda o yaşta kimsenin yapmadıklarını yaptı. İspanyol ekibine liderlik yaparak EuroLeague şampiyonu olan Doncic, milli takımda da Slovenya’ya tarihinin ilk Avrupa Şampiyonluğunu kazandırdı.

Hala 19 yaşında Doncic, bütün bunların etkisiyle draftta 3. sıradan seçildi ve Dallas’ın yolcusu oldu. Sloven yıldızın önünde şimdi daha da büyük bir macera var. Birçoklarına göre gelmiş geçmiş en iyi Avrupalı olmaya büyük bir aday ve NBA’de bunu gösterebilir.

Doncic, bu aralar tam olarak bu maceraya hazırlasa da Real Madrid‘i de unutmuyor. TalkBasket’e konuşan Doncic, taraftarına bir gün geri döneceğini söyledi. 19 yaşındaki oyuncu, “38, 39 yaşıma geldiğim zaman Madrid’e geri döneceğim ve genç oyuncularla çalışacağım” dedi.

Bu Madrid taraftarı için bir taraftan iyi bir açıklama. Sonuçta Doncic bir gün geri dönecek. Fakat diğer taraftan da bunun için 20 yıl beklemeleri gerekecek!

Kaynak: Talkbasket & EurohoopsHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir