Anasayfa / Basketbol Haber / Luka Doncic: “Bir Gün Madrid’e Geri Döneceğim”

Luka Doncic: “Bir Gün Madrid’e Geri Döneceğim”

Kariyerinde Dallas Mavericks ile yeni bir defter açan Luka Doncic, eski takımını da unutmuyor!

Luka Doncic, Avrupa’da daha önce hiç görmediğimiz kadar büyük bir hikaye! Henüz 16 yaşında Real Madrid ile birlikte oynamaya başlayan Sloven yıldız, 3 yılda inanılmaz bir seviyeye çıkarak daha önce bu topraklarda o yaşta kimsenin yapmadıklarını yaptı. İspanyol ekibine liderlik yaparak EuroLeague şampiyonu olan Doncic, milli takımda da Slovenya’ya tarihinin ilk Avrupa Şampiyonluğunu kazandırdı.

Hala 19 yaşında Doncic, bütün bunların etkisiyle draftta 3. sıradan seçildi ve Dallas’ın yolcusu oldu. Sloven yıldızın önünde şimdi daha da büyük bir macera var. Birçoklarına göre gelmiş geçmiş en iyi Avrupalı olmaya büyük bir aday ve NBA’de bunu gösterebilir.

Doncic, bu aralar tam olarak bu maceraya hazırlasa da Real Madrid‘i de unutmuyor. TalkBasket’e konuşan Doncic, taraftarına bir gün geri döneceğini söyledi. 19 yaşındaki oyuncu, “38, 39 yaşıma geldiğim zaman Madrid’e geri döneceğim ve genç oyuncularla çalışacağım” dedi.

Bu Madrid taraftarı için bir taraftan iyi bir açıklama. Sonuçta Doncic bir gün geri dönecek. Fakat diğer taraftan da bunun için 20 yıl beklemeleri gerekecek!

Kaynak: Talkbasket & Eurohoops

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Orlando Magic – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (3) 14.08.20

NBA’de normal sezon maçları sona eriyor. Orlando Magic, Cuma gecesi saat 04:00’te New Orleans Pelicans …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir