Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Luka Dončić’in NBA 2K19’daki Puanı Belli Oldu

Luka Dončić’in NBA 2K19’daki Puanı Belli Oldu

Dallas Mavericks’in yeni yıldızı, NBA‘deki ilk sezonuna hazırlanıyor.

Avrupa’da sezonu efsane başarılarla tamamlayan Sloven genç yıldız Luka Dončić, kendisini 2018 NBA draftinde 3. sıradan seçen Dallas Mavericks ile resmi sözleşme imzaladıktan sonra yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürürken, genç oyuncu ile ilgili beklentiler de netleşiyor.

Sevilen oyun NBA 2K da Luka Dončić’in NBA 2K19‘daki puanını belirledi. Özellikle geçtiğimiz sezonki çaylaklar Ben Simmons, Donovan Mitchell ve Kyle Kuzma gibi isimlerin kendi puanlarına tepkiler gösterdiği şu günlerde NBA 2K, Luka Dončić’in oyundaki yetenek puanını da 79 olarak belirledi.

Henüz 19 yaşında olmasına rağmen kariyerine 3 Liga Endesa şampiyonluğu sığdıran genç yetenek, geride bıraktığımız sezonda; EuroLeague şampiyonluğu, Liga Endesa şampiyonluğu, EuroLeague Yükselen Yıldız ödülü, Liga Endesa En İyi Genç Oyuncu ödülü, EuroLeague Normal Sezon MVP’liği, EuroLeague Final Four MVP’liği, Liga Endesa MVP’liği ödüllerinin yanı sıra, hem EuroLeague’de hem de Liga Endesa’da sezonun en iyi beşine seçilmişti.

Kaynak: SportandoHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir