Anasayfa / NBA / Memphis Grizzlies – Boston Celtics İddaa Tahmini 12.08.20

Memphis Grizzlies – Boston Celtics İddaa Tahmini 12.08.20

Orlando kampüsünde yeniden başlayan NBA sezonunda sırlama maçında salıyı çarşambaya bağlayan gece 00:00’da Memphis Grizzlies ile Boston Celtics karşı karşıya gelecek. İddaa bu maçta ev sahibi Memphis Grizzlies lehine +6.5, bets10 ise +5.5 sayılık handikap belirlemiş.

Memphis Grizzlies Orlando kampüsünde oynadığı altı maçta sadece bir galibiyet alabildi. Halen batı konferansında sekizinci sırada olsalar da play-in oynamayı garantilemek adına bir galibiyete ihtiyaçları var. Takımın ilk dört maçındaki en formda oyuncu Jaren Jackson Jr’ın sakatlığı rotasyonun daralmasına yol açtı. Tyus Jones ve Justise Winslow gibi oyunculardan sakatlıklardan dolayı hiç faydalanamadılar. Yine de koç Taylor Jenkins elindeki kısıtlı kadroyla takımı maçların içinde tutmak için elinden geleni yapıyor. Maç kazanmaları için çaylak Ja Morant’ın daha fazla sorumluluk alması lazım.

Boston Celtics ise son maçında eksik Orlando Magic karşısında uzatma sonunda kazanarak üst üste üçüncü galibiyetini aldı. Kampüste oynadıkları altı maçta koç Brad Stevens diz sakatlığı yaşayan Kemba Walker dışında ana rotasyonunu kullanmayı tercih etti. Şu anda doğu konferansında en yakın rakiplerinin 3.5 maç önünde rahat konumdalar. Kampüste takım olarak hücumda çok iyi göründüler. Tatum, Hayward ve Brown üçlüsü oldukça formda. Fakat altı maçlık periyotta savunmada takım olarak sezon genelindeki performanslarının altında kaldılar.

Memphis Grizzlies’ın için maçın önemi büyük. Boston Celtics karşısında kazanırlarsa diğer neticelerden bağımsız olarak play-in oynamaya hak kazanacaklar. Orlando kampüsünde oynadıkları maçlarda takım olarak savunmada büyük efor ortaya koymalarına rağmen bunun semeresini alamadılar. Maç kazanmak için hücumda daha üretken olmaları ve Ja Morant’ın daha fazla sorumluluk alması gerekiyor. Öte yandan rakipleri Celtics’in bu maç öncesinde as oyuncuları dinlendirme lüksü var. Brad Stevens play-off öncesi kıran kırana geçecek maçta yıldız oyuncularının sakatlanma riskini göz önüne alarak rotasyonda oynama yapacaktır. Memphis Grizzlies’ın rakibi karşısında lehine açılan handikapla beraber maçın içinde kalmasını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (h:+6.5) – 1.45

Bets10 Oranı: MS 1 (h:+5.5) – 1.73

Eksikler:

Memphis Grizzlies: Tyus Jones, Jaren Jackson Jr, Justise Winslow

Boston Celtics: –Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (3) 20.09.20

NBA’de Play-Off heyecanı konferans finalleriyle devam ediyor. Seride 2-0 öne geçerek büyük bir avantaj yakalayan …