Anasayfa / İddaa Tahminleri / Memphis Grizzlies – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 28.03.24

Memphis Grizzlies – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 28.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Perşembe günü saat 03:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 1.5 handikap belirlemişler.

Grizzlies son 5 maçtan 4 tanesini kaybettiler ve 24 galibiyette kaldı. Play-in potasından 13 galibiyet uzaktalar ve kalan maçlarda matematiksel olarak da artık şansları kalmadı, bu nedenle de formalite maçlarına çıkıp normal sezon bitse de gitsek modundalar. Evlerindeki son 2 maça baktığımıda denk rakiplerden Hornets’a 12 sayı ve güçlü rakiplerinden Thunder’a ise direnseler de 6 sayı farkla yenilmişlerdi. Sakatlık belası devam ediyor, Kennard, Konchar, Rose, Smart, Watanabe gibi silahları kullanamayacaklar. 

Lakers ise rakibinin aksine son dönemde istim üstünde, 4 maçlarını kazanarak buraya geliyorlar ve bu sayede de 40 galibiyete ulaşarak 9. sıradan play-in potasında yer aldılar. Hatta halan direkt play-off şansları var kalan 10 maçta çünkü 6. sıradan sadece 3 glibiyet uzaktalar! Evden uzaktaki son maçta güçlü Doğu ekibi Bucks karşısında 16 farktan geri dönerek uzatma sonunda 4 sayı farkla kazanmışlardı. O maçın yıldızı Davis ve yine Vanderbilt, Vincent, Wood gibi isimlerden faydalanamayacaklar ama bu maçta da Lebron geri dönüyor olacak. 

Elbette iki takım arasında net bir siklet farkı var. Lakers her ne kadar Davis’den yoksun olacak olsa da Lebron, Russell, Reaves, Hachimura gibi silahlarla da kendi sikletinde olmayan, eksik ve zayıf rakibi karşısında yine üstünlük sağlayacaktır. Grizzlies son dönemde evindeki maçlarda bile direnç koyamamış, iddiası kalmadığı için konsantrasyon sorunları yaşayan bir ekip. Play-off şansını devam eden güçlü Lakers karşısında da dirençlerini koruyamayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.42
intobet Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …